رئیس جمهور ایران در اجلاس سراسری نماز گفت: جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی دارد و تنها را ایستادگی در برابر آنان ایمان کامل به خداوند است.

به گزارش مرور نیوز،  حسن روحانی صبح چهارشنبه در بیست‌ و هفتمین اجلاس سراسری نماز که در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار شد با بیان این‌که دین را می‌توان در دو کلمه پرستش و نیایش خلاصه کرد، گفت: پرستش جوهر اسلام و حقیقت دین و نیایش صورتی زیبا از پرستش است. نماز یک عبادت صرف یا یک فرع دین مانند سایر فروع‌ دین نیست، بلکه همه چهره اسلام است.

وی در ادامه گفت: جوهر دین ایمان به خدا، اعتقاد به حق و عمل به دستورات الهی است، اما پرچم آن نماز است و دین بدون نماز قابل شناخته شدن نیست. نماز همان اصل عبودیت در کنار توحید است و عبودیت بدون توحید نیز معنا ندارد. همان‌طور که توحید بدون عبودیت ما را به سرمنزل مقصود نمی‌رساند.

رییس جمهور با اشاره به دستور خدا به برپایی دین در همه ادیان الهی، بیان کرد: برپایی نماز نه در اسلام بلکه در همه ادیان الهی جزو نخستین دستورات خداوند به پیامبران است و تنها مساله‌ اسلام نیست، بلکه مساله دین است و حقیقت و واقعیت دین نیز اتصال به خداست که چهره درخشان آن نماز است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز