رییس مجلس چین برای همکاری بیشتر کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم ایجاد طرح کمربندی جاده ابریشم را پیشنهاد داد.

به گزارش مرورنیوز، چن زو در دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور آسیایی با هدف همکاری درون منطقه ای برای مقابله با تروریسم در تهران با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار و حمله به کنسولگری چین در پاکستان گفت: یکی از راههای استفاده از ظرفیت های همکاری برای مبارزه با تروریسم استفاده از جاده ابریشم وهمکاری دول آن میباشد.

وی همچنین به پیشنهاد کشورش برای ایجاد طرح جاده کمربندی اشاره کرد و گفت: کشورهایی که در مسیر جاده ابریشم هستند می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های خود همکاری‌ها را گسترش داده و مسائل را به پیش ببرند.

رییس مجلس چین افزود: کشورهای جهان برای مقابله با تروریسم باید باهم همکاری کنند و قوانین و فعالیت های هماهنگ برای مبارزه با تروریسم را دنبال کنند زیرا هیچ کشوری به تنهایی نمیتواند با تروریسم مقابله کند.

چن زو با اشاره به نشست‌ها و جلسات خود با ۶ کشور آسیایی حاضر در کنفرانس گفت: در نشست‌های قبلی به بررسی ابعاد مختلف موضوعات مرتبط با تروریسم پرداخته بودیم و تأکید داریم به صورت مستمر باید این موضوع پیگیری شود.

وی از تمامی کشورهای جهان خواست با پیگیری از ایجاد و گسترش سازمان‌های تروریستی جلوگیری کرده و بر لزوم همکاری کشورها در این زمینه تأکید کرد.

چن زو اضافه کرد: ما باید همکاری‌ها و اقدامات انجام شده در راستای ایجاد گروه‌های تروریستی را رصد و با آنها مقابله کنیم.

رئیس مجلس چین خواستار این شد که همکاری کشورها برای مقابله با افراط‌گرایی گسترش یابد تا با این اقدام خطر جذب جوانان از سوی این گروهک‌ها حداقل شود.

 در پایان خواستار گسترش همکاری‌های اقتصادی بین ۶ کشور آسیایی شد و تأکید کرد‌ که این فعالیت‌ها باید گسترش یابد تا همکاری برای مقابله با تروریسم افزایش یابد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز