رییس مجلس افغانستان گفت: تهدیدها و چالش‌های تروریسم با تدبیر و برنامه‌های ویژه قابل برطرف شدن هستند و برگزاری چنین اجلاس هایی به همکاری بیشتر برای مبارزه با تروریسم کمک میکند.

به گزارش مرور نیوز، عبدالرئوف ابراهیمی در دومین کنفرانس روسای مجلس 6 کشور آسیایی با محور مبارزه با تروریسم در تهران ضمن مهم دانستن چنین کنفرانسی بیان کرد: علیرغم نیروهای نظامی جهان، تروریسم بیش از پیش فعال شده است و همواره قربانی می‌گیرد، تهدیدها و چالش‌هایی که روبروی ما قرار دارد با تدبیر و برنامه‌های ویژه قابل برطرف شدن هستند و برگزاری چنین اجلاس هایی به همکاری بیشتر برای مبارزه با تروریسم کمک میکند. 

رییس مجلس افغانستان همچنین اظهارداشت: برگزاری چنین اجلاسی با محوریت مبارزه با تروریسم از آنجایی که در خصوص چالش‌های این حوزه صحبت می‌شود، دارای اهمیت بسیاری است.

وی حمایت پارلمان افغانستان را در خصوص مقابله با تروریسم اعلام کرد و افزود: آمریکا هیچگاه بر کیش و آئین خود پایبند نیست، آمریکایی‌ها زمانی که پول برایشان مهیا شود نسبت به کشتار مردم بیگناه اقدام می‌کنند.

ابراهیمی ادامه داد: افغانستان یگانه‌کشوری است که بیش از دو دهه جولانگاه کشتار انسان‌های بیگناه شده است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: رییس مجلس افغانستان  همچنین یادآور شد: حضور فعال تروریسم در افغانستان باعث شده است این کشور نسبت به تحقق برنامه‌های خود پیش برود.

او یادآور شد: خوشبختانه اعضای پارلمان‌هایی که در این اجلاس حضور دارند از روابط سیاسی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند و همواره اهداف و منافع مشترکی دارند.

رئیس مجلس افغانستان ادامه داد: چالش‌های اساسی روبروی ما در مواجهه و مبارزه با تروریسم در منطقه وجود دارد که باید برای آنها راهکارهای اساسی اندیشیده شود بنابراین همکاری‌های منطقه‌ای ما در ارتباط با مبارزه با تروریسم لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش مسئله مهم و اساسی در منطقه را در حال حاضر و شرایط فعلی مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی خواند و اظهارداشت: اهداف شوم تروریسم در واقع اهداف منطقه را به چالش می‌کشاند بنابراین اتصال و همکاری منطقه‌ای  عزم قوی سیاسی را ایجاد خواهد کرد. 

وی در بخش پایانی سخنانش با اعلام همکاری و حمایت پارلمان و حکومت افغانستان در راستای مبارزه با تروریسم بر لزوم همکاری دوجانبه بین کشورهای حاضر در این اجلاس و برنامه‌های مدون در راستای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز