رییس مجلس پاکستان گفت: در شرایط فعلی منطقه وضعیت حساس و ویژه‌ای دارد و برای ریشه کن کردن تروریسم چاره ای جز همکاری مشترک نداریم.

به گزارش مرورنیوز، اسد قیصر در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی در خصوص مبارزه با تروریسم در جهان بیان کرد: در شرایط فعلی منطقه وضعیت حساس و ویژه‌ای دارد، بنابراین لازم است اقدامات و روابط و همکاری‌های مشترک بسیاری در این رابطه صورت گیرد و این روابط افزایش یابد و در شرایط کنونی برای ریشه‌کن کردن فقر ، مقابله با تروریسم و حل کردن مشکلات فعلی چاره‌ای جز همکاری مشترک نداریم

کشورهایی مثل ایران، افغانستان، ترکیه، چین و روسیه به عنوان روح و روان قاره آسیا محسوب می‌شوند،‌بنابراین  دارای موقعیت استراتژیک ویژه‌ای هستند.

او همچنین در خصوص برگزاری چنین اجلاسی افزود: این کنفرانس های منطقه ای باعث تقویت همکاری بین کشورهای حاضر در راستای مقابله با تروریسم می‌شود.

اسد قیصر ادامه داد: این کشورها دارای منابع انسانی و طبیعی بسیاری هستند و این موضوع باعث تاثیر و ایجاد روابط بین کشورها در راستای مبارزه با تروریسم می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: فرهنگ و زبان کشورها جزو دارایی ارزشمند قاره آسیا محسوب می‌شوند و کشورهای عضو و حاضر در این اجلاس نقش مهمی در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کنند.

رییس مجلس پاکستان یادآور شد: کشور ما در خصوص مبارزه با تروریسم جهت‌گیری کرده و در این رابطه حمایت خود را از کشورهایی که در راستای مبارزه با تروریسم فعالیت دارند، اعلام می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز