رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: 9 دی ماه روز بزرگ مقابله عملی ملت ایران با فتنه و فتنه‌گران بود.

به گزارش مرور نیوز، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نهمین جشنواره مالک اشتر گفت: 9 دی ماه روز بزرگ مقابله عملی ملت ایران با فتنه و فتنه‌گران بود. ملت بزرگ ایران در این روز نشان دادند که چگونه با اوج بصیرت و وقت‌شناسی، هنگامی که کشور به آن‌ها نیاز دارد، به طور خودجوش به صحنه می آیند و آتش فتنه را خاموش می‌کنند.

سرلشکر باقری افزود: فتنه‌گران ظلم بزرگی به نظام کردند و با الفاظ زننده‌ای نظام و کشور را متهم کردند. آن‌ها مطابق خواست دشمن تلاش کردند تا مردم را نسبت به نظام بدبین کنند و در جهت منویات استکبار جهانی، مردم را به صحنه آشوب بکشانند؛ اما ملت ایران با تبعیت از ولایت، بار دیگر به صحنه آمدند و پایداری نظام اسلامی را تثبیت کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: پرچم این نظام به برکت خون شهدا و رهبری امام‌گونه فرمانده معظم کل قوا ان‌شاءالله به دست حضرت ولی عصر (عج) خواهد رسید.

وی با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در سوریه و شکل‌گیری ائتلاف ضد تروریستی محور مقاومت در سطح منطقه گفت: امروز مساله سوریه به عنوان یک نمونه که دشمنان اسلام همواره سعی در ناامنی آن داشتند در جلوی چشم ما قرار دارد.

سردار باقری ادامه داد: داعش و تروریسم تکفیری، برخاسته از سرویس‌های جاسوسی غرب و اذناب منطقه‌ای آن‌ها در سوریه است. آن‌ها هشت سال پیش این تفکر افراطی را به جان ملت سوریه انداختند و در کنار آن از تروریست‌ها حمایت بی دریغ کردند.

وی افزود: هر جا که تروریست‌ها کم آوردند و در محاصره قرار گرفتند، غربی‌ها با بی شرمی به طور مستقیم با بالگردهایشان وارد محل استقرار تروریست‌ها شده و آن‌ها را نجات دادند یا برایشان محموله‌های لجستیکی آوردند تا بتوانند از محاصره خارج شوند. آن‌ها با بی شرمی به طور مستقیم و بدون کسب اجازه از ملت و دولت قانونی سوریه وارد این کشور شدند، بخش‌هایی از این کشور را به تصرف درآوردند، در آن نقاط پایگاه نظامی ایجاد کردند و مردم سوریه را تحریک و تشویق به تجزیه کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: غربی‌ها همچنین اقدام به بمباران هوایی و موشک‌باران علیه ملت سوریه کردند و در ادامه، رژیم صهیونیستی را تحریک کردند تا دائما سوریه را مورد هدف قرار دهد و کشورهای مرتجع عربی را تحریک کردند تا از تروریست‌ها حمایت کنند.

سرلشکر باقری گفت: آن‌ها هر کاری که می‌توانستند برای شکست یک دولت قانونی انجام دادند، آن هم تنها به این دلیل که دولت سوریه با انقلاب اسلامی و جهاد و مقاومت اسلامی دست دوستی داده و با رژیم صهیونیستی ارتباط خوبی ندارد، اما سرانجام امروز با این شکل خفت‌بار خروج خود از سوریه را اعلام می‌کنند.

وی افزود: البته این خروج در کنار حجم بالای نیروی آن‌ها در منطقه حجم بالایی نیست، اما در کنار شکست‌هایی که در عراق، افغانستان، یمن و لبنان متحمل شده‌اند، سوریه یک نشانه است که جلوی چشم ما قرار دارد و آن این است که وعده الهی این‌گونه محقق می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز