سخنگوی وزارت خارجه گفت: اروپا در عمل نشان داد در برابر فشار آمریکا اراده ای ندارد.

به گزارش مرور نیوز،  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره اظهارات مقامات وزارت خارجه مبنی بر مذاکرات مناسب با اروپا در حالی با گذشت دوماه از موعد گفته شده اقدام خاصی انجام نشده است، اظهار کرد: در مورد اس پی وی مذاکرات همچنان ادامه دارد و در جریان است، بنا بر خواست کشور‌ها باقی مانده در مذاکرات و تمایل آن‌ها برای حفظ برجام ، کشىور‌های مذکور متعهد شدند مذاکرات برای یافتن سازوکار مالی را انجام بدهند.

وی ادامه داد: در طول مذاکرات یکسری واقعیت‌ها خود را بیشتر نشان دادند، مواردی نظیر پیچیدگی سازوکار و دیگری فشار بیش اندازه بر کشور‌های اروپایی از جانب آمریکا ، مسائلی هستند که باعث شد مذاکرات زمان بر شود.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه اراده سیاسی اروپا برای حفظ برجام بود، اما در عمل نشان دادند در مقابل فشار آمریکا نمی‌توانند کاری انجام دهند و نتوانستند در زمان مشخص تعهدات خود را اجرایی کنند. در نتیجه پیچیدگی سازوکار، ناتوانی اروپا و فشار آمریکا همچنین سیطره دلار موجب تاخیر در این امر شده است.

وی تاکید کرد: ما مذاکرات را ادامه می‌دهیم و امیدواریم اروپا این آزمون را  پشت سربگذارد، زیرا عدم ایستادگی در برابر فشار‌های آمریکایی موجب فشار‌های بیشتر خواهد شد.

ادامه دارد...

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز