نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید از پشت تریبون ها، پشت برادر دینی خود بدگویی کنیم.

به گزارش مرور نیوز،  مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با استناد به آیاتی از قرآن مجید، اظهار کرد: خداوند میفرمایند اگر دو دسته از مسلمانان با هم دعوا کرده و اختلاف داشتند، بروید و بین آنان اختلافات را حل کنید و اگر یکی از آنان قبول نکرد، با آنکه نمی پذیرد، بجنگید تا به دستور خدا برگردد و اگر برگشت، بر اساس عدالت بین آنان قضاوت کنید.

وی با بیان اینکه مسلمانان با هم برادرند و باید بین آنان اصلاح صورت گیرد،افزود: ما مسلمانان با هم برادریم اما تا چه حد در جهت اخوت و برادری حرف می زنیم و چقدر بر طبل فتنه و حرف های این چنینی می کوبیم؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مومنان نباید هیچ گروه و دسته ای را مسخره کنند و به یکدیگر تهمت بزنند و اگر کسی توبه نکند و به کارهایش ادامه دهد، ظالم است.

پزشکیان با بیان اینکه ما نباید از یکدیگر عیب جویی کنیم و به یکدیگر انگ بچسبانیم، تصریح کرد: ما باید از بدگمانی دست برداریم، چرا که برخی از این گمانه ها، گناه است و نباید پشت یکدیگر حرف بزنیم و آبروی مسلمانان را ببریم.

وی تأکید کرد: ای مردم، هیچ قومی بر هیچ قومی برتر نیست و فقط تقوا در مقابل خداوند ارزش دارد و بینی و بین الله آیا ما به این آیات الهی در این کشور و مملکت توجه می کنیم؟

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آبروی نماینده، مدیر و مسئولان متاسفانه از پشت تریبون ها ریخته می شود و این افراد اسم خود را هم مسلمان می گذارند و همچنین به اسم شفافیت و تبلیغ آن، آبروی افراد را می ریزند، در حالی که آبروی یک مسلمان از آبروی کعبه بالاتر است و ما نباید از پشت تریبون ها، پشت برادر دینی خود بدگویی کنیم.

پزشکیان افزود: چه کسی گفته که بنده از دیگران بهتر و شما بهتر از دیگران هستید؟ شاید آنها از ما بهتر باشند و نباید خود را از دیگران برتر بدانیم.

وی با اشاره به اینکه اگر توبه نکنیم، باید منتظر عذاب الهی باشیم، اظهارداشت: در شرایطی که آمریکا با همه قوا در مقابل ما ایستاده است، متاسفانه ما نیز یکدیگر را تخریب می کنیم و برای یکدیگر پرونده می سازیم و آبروریزی می کنیم.

نایب رئیس مجلس متذکر شد: جای تاسف دارد که فردی در لباس روحانیت در رسانه ملی حاضر می شود و می گوید که من از این مجلس شرم می کنم و با این اظهارات خود همه نمایندگان این مملکت را زیر سؤال می برد و سؤال بنده از این افراد این است که آیا این دستور دین و قرآن است؟

وی گفت: چرا باید کاری کنیم و از پشت تریبون آبروی کسانی را ببریم که با تمام وجودشان برای این انقلاب زحمت کشیده و کار کرده اند اما قطعا همه عیب و نقص دارند.

پزشکیان گفت: اگر قرار بود خداوند، آدم ها را بر حسب گناهانشان محاکمه کند، قطعا هیچ فردی سالم نمی ماند، در حالی که خداوند به همه بندگانش فرصت داده است و همه ما عیب و اشکال داریم و حق نداریم آبروی کسی را ببریم.

نایب رئیس مجلس در ادامه اشاره ای به دو بیت شعر کرد و گفت:

«گر حکم شود که مست گیرند، در شهر هر آنکه هست گیرند

گفت باید حد زند هوشیار مردم، مست را/ گفت هوشیاری بیار، اینجا کسی هوشیار نیست»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز