جانشین وزیر دفاع تاکید کرد: ایران هیچ گاه آغاز گر جنگی نبوده و نخواهد بود اما اگر دشمنان چنین اشتباهی را انجام دهند با استفاده از تمام پتانسیل موجود در کشور آماده دفاع از کشور هستیم

به گزارش مرور نیوز، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح اظهار داشت: قرآن کریم شاهکار بزرگ افریش و سرچشمه معارف اسلامی و اقیانوس بیکران معارف اسلامی و مایع آرامش انسانهاست.

وی ادامه داد: آیات قرآن کریم درمان کفر، نفاق و گمراهی است، قرآن برای اهل ایمان شفابخش است پس برای پیدا کردن مقصد باید چشم و گوش به روی حق باز کرد تا از آن بهره‌مند شد.

جانشین وزیر دفاع قرآن را هدایت گر به رشد و شکوفایی دانست و تصریح کرد: همانگونه که پیامبران اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود قرآن نگهدارنده از هر بی راهی و وسیله ای برای رسید به آخرت و کمال است و هرکه از قرآن گمراه شد به هلاکت می رسد.

سردار تقی زاده مشکل جهان اسلام را دوری از قرآن دانست و گفت: مشکل بزرگ مسلمانان دوری از قران است و علاج مشکلات جهان اسلام نیز بازگشت به قران است. به همین دلیل امام راحل همواره همگان را به پیروی از قران دعوت می کردند و خودش نیز حتی در آخر عمرشان با وجود اینکه بیمار بودند قرائت قرآن را ترک نکردند.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه ما در وزارت دفاع نیاز داریم و در کنار تعهد امری ضروری است آموزش قرآن کریم و حرکت برمبنای آن است.

سردار تقی زاده گفت: در صحبتی که روز گذاشته با حاج قاسم سلیمانی داشتم، ایشان می گفت آنچه در جبهه های جنگ تحمیلی در ۸ سال دفاع مقدس و در جبهه های مقاومت در سوریه و عراق در مقابله با تروریست ها موجب پیروزی شد قرآن و عمل به فرامین آن بود.

جانشین وزیر دفاع افزود: آموزش قرآن در وزارت دفاع می تواند موجب شکوفایی در حوزه های مختلف از جمله حوزه دفاعی شود، وزارت دفاع امروز در مقابل تهدیدات آمریکا و استکبار جهانی قرار دارد و توانسته با پیروی از قران و با بکارگیری جوانان مومن و متخصص نیازمندی های دفاعی کشور را تولید کند.

وی در پایان تاکید کرد: ایران هیچ گاه آغاز گر جنگی نبوده و نخواهد بود اما اگر دشمنان چنین اشتباهی را انجام دهند با استفاده از تمام پتانسیل موجود در کشور آماده دفاع از کشور هستیم و آنها را از کرده خود پشیمان می کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز