رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر ارائه خدمات بیمه‌ای تکمیلی به ایثارگران از سوی هر دستگاهی به صورت مجزا انجام شود کیفیت ارائه خدمات بهتر خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز،  محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه علنی امروز مجلس در مخالفت با طرح اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گفت: هدف از ارائه این طرح از سوی نمایندگان رفع مشکل بیمه تکمیلی خانواده ایثارگران است که اگر رفع این مشکل با چند اصلاح جزئی میسر بود قطعا دولت از آن استقبال می‌کرد.

وی افزود: در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دولت باید صد در صد از هزینه‌های درمانی خانواده شاهد ایثارگران و جانباران را تأمین کند و هر ساله این امر در قانون بودجه سنواتی لحاظ شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: بر اساس تبصره یک ماده ۱۳ این قانون تمام دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند که از محل اعتبارات خود نسبت به تأمین هزینه‌های تکمیلی بیمه ایثارگران اقدام کنند.

نوبخت گفت: اگر ارائه خدمات بیمه‌ای تکمیلی به ایثارگران از سوی هر دستگاهی به صورت مجزا انجام شود کیفیت ارائه خدمات بهتر خواهد بود، اما در شرایط موجود بنیاد شهید و ایثارگران به تنهایی نمی‌تواند خدمات مناسب در این زمینه را به خانواده ایثارگران اختصاص دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز