دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تاریخ هیچ بهانه‌ای برای فعالیت نکردن در عرصه آبادانی را از ما نخواهد پذیرفت. موانع نمی‌تواند بهانه‌ی خوبی برای عدم کمک به مردم باشد.

به گزارش مرور نیوز، محسن رضایی  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در جمع جهادگران عرصه دفاع مقدس و سازندگی کشور اظهار کرد: خوشحال هستم که یکبار دیگر برادران عزیزی که در سال‌های مظلومیت ملت ایران، آستین همت خود را بالا زدند و به کمک امام و مردم شتافتند را می‌بینم. خاطرات من و مردم ایران با شما فراموش ناشدنی است. آن زمانی که همه دنیا در یک طرف قرار گرفته بودند و می‌خواستند با جنگ، راه ما را سد کنند، شما به میدان آمدید. آن زمان همه کشور‌های بزرگ حامی صدام بودند و آن قدر کمک کرده بودند که خودشان به وحشت افتاده بودند، شما به جبهه‌ها آمدید. یادم است که صدام در روز‌های بعد از جنگ به آقای ولایتی گفته بود که آمریکاییها می‌خواهند به ما حمله کنند، چون از سلاح‌هایی که من دارم می‌ترسند. او می‌دانست که آمریکا برای نابودی تسلیحات بعثیون به عراق حمله خواهند کرد برای همین به کویت حمله کرد تا بتواند در برابر عقب نشینی از کویت با دنیا مذاکره کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: شما با چنین دیوانه‌ای روبرو شدید و توانستید تمام سرزمین هایتان را آزاد کنید. در دویست سیصدسال اخیر این جنگ تنها نبردی بود که بچه‌های انقلاب، محاسبات را به هم ریختند و پیروز شدند. خدا شهدای جهادگر را رحمت کند. بسیاری از شهدای جهاد را در خاطر دارم. ایثار آن‌ها و کار شما بزرگ بود.

رضایی گفت: امروز همان سوال که شما در دهه ۶۰ به آن پاسخ دادید، دوباره در اقتصاد پیش روی ملت ایران، گشوده شده است. ایران را با تحریم در محاصره قرار داده اند. با بی تعهدی به توافقات در روز روشن می‌گویند نمی‌خواهیم ایرانیان چهلمین سالگرد انقلابشان را جشن بگیرند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با برشمردن شرایط اقتصادی کشور در دوران تحریم گفت: در چنین شرایطی روی کمک کشور‌های خارجی نمی‌شود حساب کرد. مردم این سوال را دارند که چه کسی به فکر ما خواهد بود و به ما کمک خواهد کرد. اول مخاطب این سوال، بچه‌های سپاه و بسیج هستند که تجارب و افتخاراتشان می‌تواند راهگشا باشد. تاریخ هیچ بهانه‌ای برای فعالیت نکردن در عرصه آبادانی را از ما نخواهد پذیرفت. موانع نمی‌تواند بهانه‌ی خوبی برای عدم کمک به مردم باشد.

محسن رضایی خطاب به جهادگران فعال در عرصه اقتصادی گفت: من از فعالیت‌های شما در سازندگی حمایت می‌کنم. زمانی برای عدم ادغام شما به سردار فضلی متوسل شدم و جلوی حذف این مجموعه را گرفتم و همچنان از شما حمایت خواهم کرد.

وی گفت: ترامپ می‌خواهد فروش نفت ایران را به صفر نزدیک کند و کشور را در تامین حقوق کارمندان با مشکل روبرو کند. در این جنگ شدید اقتصادی، نیرو‌هایی که توان مدیریت در صلح را دارند نمی‌توانند کاری انجام دهند. مدیریت در حالت صلح و در حالت جنگ، دو نوع است. در این شرایط باید نیرو‌های انقلابی وارد عمل شوند و از کار‌های پراکنده خودداری کنند و به کار‌ها طبق یک هدف گذاری جهت بدهیم و نحوه پروژه پذیری دوستان در استراتژی دو تا پنج ساله تغییر کند. دوستان جهادگر منتظر منابع دولتی نباشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایده‌های مختلفی هست. مثلا منطقه‌ای خاص را در هر کجای کشور با سرمایه و کمک مردم، در کوتاه مدت آباد کنیم. این جنب و جوش جهادگران به مردم و دولتمردان امید خواهد داد. در سال اول جنگ، مشکلات ما زیاد بود. بچه‌های انقلاب پراکنده بودند و نمی‌توانستیم عملیات‌های بزرگ انجام دهیم. مهم‌ترین کار این بود که همت و احمد متوسلیان‌ها را به هم وصل کردیم. تیپ و قرارگاه انجام دادیم. در کنار هم ثامن الائمه و طریق القدس و بیت المقدس را انجام دادیم و مردم پیشرفت را دیدند و بن بست جنگ شکسته شد.

وی ادامه داد: الان سیستم اداری و مدیریتی کشور در گل مانده است و در بمباران اقتصادی دشمن، دچار به هم ریختگی شده است. نمی‌شود دست روی دست گذاشت و تسلیم شد. دشمن می‌خواهد انتقام این چهل سال را از مردم انقلابی ما بگیرد. انقلابیون باید راه را باز کنند.

رضایی افزود: ما باید برای خدا کار کنیم و به ملت مان و رهبرمان گزارش بدهیم. باید به فکر ملت ایران باشیم و در کنار هم فکر کنیم.

همچنین در ادامه جلسه، داود دانش جعفری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، گزارشی از وضعیت اقتصاد و درآمد‌های کشور در سال‌های اخیر و چشم انداز اقتصاد مقاومتی در ایران ارائه کرد و جمعی از مدیران شرکت‌های عضو گروه تلاشگران، نظرات و دیدگاه‌های خود را طرح کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز