معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: همه می‌دانند که ما هیچگاه برای تأمین نیاز دفاعی دست نیاز به سوی دیگران دراز نخواهیم کرد. ما روی پای خود ایستاده‌ایم و به برکت عمر انقلاب اسلامی توانستیم به این دستاوردهای مهم دست پیدا کنیم.

به گزارش مرور نیوز، امیر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی (اقتدار ۴۰) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز به سبکی از اعتقاد دست پیدا کردیم که می‌توانیم ادعا کنیم در تجهیزات دفاعی روی پای خودمان ایستاده‌ایم و نیازی به دیگران نداریم.

وی افزود: دشمن نمی‌تواند جلوی این پیشرفت را بگیرد، علاوه بر آن همه تحریم‌ها شعار ما می‌توانیم را به منصه ظهور رساندیم.

وی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که ما هیچگاه برای تأمین نیاز دفاعی دست نیاز به سوی دیگران دراز نخواهیم کرد. ما روی پای خود ایستاده‌ایم و به برکت عمر انقلاب اسلامی توانستیم به این دستاوردهای مهم دست پیدا کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: همه جهان باید بدانند که ما توانستیم تا برای کشورها الهام بخش شده‌ایم. ما به کشورهای دیگر می‌گوئیم که باید روی پای خودشان بایستند تا بتوانند به اقتدار دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: اقتدار با ریختن پول ملت به جیب بیگانگان به دست نمی‌آید بلکه اقتدار با روی پای خود ایستادن و به خود تکیه کردن به دست می‌آید. اکنون ملاحظه کنید که ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به این اقتدار دست پیدا کردیم.

سیاری تصریح کرد: ما توان دفاعی خود را افزایش می‌دهیم. افزایش توان دفاعی ما هیچ گاه به منزله تعرض به دیگران نخواهد بود. همانطور که فرمانده‌ی کل قوا فرموده‌اند ملتی که نتواند از خود دفاع کند، زنده نیستند. ما ملتی زنده هستیم و باید توانایی دفاع از خود را داشته باشیم. پیشرفت علمی و تجهیزاتی در حوزه دفاع برای این است که ما بتوانیم توان دفاعی خود را افزایش دهیم و همچنین توان بازدارندگی خود را به معرض نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: دشمنان هم باید بدانند که اگر قرار باشد تعرضی نسبت به مرزها و منافع جمهوری اسلامی ایران، به عمل بیاید قطعاً برخوردی جدی با آنها خواهد شد که قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد بود.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که واکنش ایران نسبت به اعمال تحریم‌های جدید در صورت آزمایش موشکی چیست؟ تبیین کرد: ما به این تحریم‌ها عادت کرده‌ایم. اینها حرف خودشان را خواهند زد ما بدون توجه به این که در چه بعدی و در کجا تحریم شدیم و تحریم می شویم به کار خود ادامه می‌دهیم و قطعاً برای دستیابی به آنچه در چرخه دفاع مورد نیاز است تلاش می‌کنیم و در این راه لازم نمی‌بینیم از کسی اجازه‌ای بگیریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز