سخنگوی وزارت کشور گفت: با سازندگان بنا‌های عمومى غیراستاندارد تخریب شده در سیل و زلزله برخورد می شود.

به گزارش مرور نیوز، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور گفت: بلافاصله پس از این حوادث دستورات لازم جهت بسیج امکانات برای امداد و کمک رسانی به مردم مناطق حادثه دیده صادر شد.

وی افزود: استانداران نیز از ابتدای وقوع این حوادث به جد پیگیر امور آسیب‌دیدگان بودند و امکانات لازم را جهت اسکان اضطراری فراهم کردند. همچنین سایر اقدامات لازم جهت ارزیابى و جبران خسارت‌ها انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه بنا‌های دستگاه‌های خدماتی و عمومى باید در زمان وقوع حوادث از استحکام کافی برخوردار باشند، اظهار کرد: متاسفانه گاهی اوقات در هنگام وقوع سیل و زلزله و سایر حوادث طبیعی مشاهده شده که بنا‌های تازه ساخت دچار آسیب‌های جدی و یا تخریب شده اند که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگى استان‌ها با اشاره به تکلیف جدید وزارت کشور برای استانداران که در جلسه امروز شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم‌گیری شد، تصریح کرد: استانداران موظف خواهند بود پس از وقوع مخاطرات طبیعى مثل سیل و زلزله ضمن بررسى بناهایى که با استفاده از منابع بیت‌المال ساخته شده و به دلیل عدم برخوردارى از استانداردهاى لازم تخریب شده‌اند، با سازندگان، ناظران و مسئولان اجرایی دستگاههاى مرتبط برخورد قانونی به عمل آورند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز