معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز از نیروی انسانی معنویت‌ محور برخورداریم.

به گزارش مرور نیوز، امیر دریادار حبیب‌ الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز در نشست فرماندهان یگان‌های تابعه ستاد ارتش گفت: جامعه انسانی همواره بر روی افرادی که لباس سربازی و دفاع از کشور را به تن دارند به عنوان حافظان امنیت حساب باز می‌کند.

وی با برشمردن تمایزات فرماندهی در شرایط قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: امروز فرماندهی با پیش از انقلاب متفاوت است؛ چراکه در انقلاب متأثر از مکتب اسلام، فرماندهی بر قلب و روح نیرو‌ها مطرح است و یک فرمانده باید به گونه‌ای رفتار کند که نیرو‌ها با دل و جان فرامین او را اجرا کنند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: فرمانده باید به گونه‌ای فرماندهی، تصمیم‌گیری و رفتار کند که سرباز در سخت‌ترین شرایط نیز همچون شرایط جنگی از او فرمان ببرد.

امیر سیاری با بیان اینکه ما امروز از نیروی انسانی معنویت‌ محور برخورداریم، افزود: هنگامی که تربیت نیروی انسانی بر اساس ارزش‌های اسلامی و انسانی و اخلاقی باشد، نیروی انسانی تبدیل به نیروی معنویت‌محور می‌شود و امروز ارتش جمهوری اسلامی از چنین نیرویی برخوردار است.

وی تأکید کرد: فرمانده خوب باید از ویژگی‌هایی، چون تواضع، ادب، اقتدار، آگاهی، اخلاق، انسانیت، ایمان، اعتقاد راسخ، توجه به نیرو و... برخوردار باشد تا بتواند در حوزه فرماندهی، عملکرد مطلوبی داشته باشد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به تأکید فرمانده معظم کل قوا در خصوص تربیت سربازان گفت: ایشان فرمودند که ما سربازانی متدین و انقلابی، خوش‌بین به نظام و ارتش و امیدوار به آینده تربیت کنیم و ما باید تمام تلاش خود را در راستای تحقق این هدف انجام دهیم.

وی با بیان اینکه سربازان، فرزندان معنوی ما در نیرو‌های مسلح هستند، تصریح کرد: فرماندهی بر اساس ارزش‌های انقلاب، امری دشوار و حساس است؛ لذا باید آمادگی‌های خود در زمینه‌های مختلف را ارتقا دهیم و به مسائل آموزشی و تربیتی جوانان و کارکنان سازمانی اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

دریادار سیاری با اشاره به اینکه امروز حوزه فرماندهی امری تخصصی است، گفت: با پیشرفت‌های عمده‌ای که امروز در حوزه تکنولوژی و فناوری اتفاق افتاده است، سطح آگاهی نیرو‌ها بالا رفته و این باعث شده تا کار فرماندهی به امری تخصصی تبدیل شود.

در پایان این مراسم از فرماندهان برتر ستاد آجا تقدیر به عمل آمد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز