عضو کمیسیون امنیت ملی با انتقاد از جناحی عمل کردن مطهری در ریاست نشست علنی امروز، گفت: ظریف همیشه نزد ما عصبی است اما در حضور امریکایی ها و اروپایی ها مدام لبخند می زند که این جای گله دارد.

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار مرورنیوز درباره واکنش ظریف به سوال وی در صحن علنی مجلس، افزود: قصد داشتم سوال در مورد امیرعبدالهیان را در حاشیه مطرح کنم و از آنچه می دانستم تنها یک مورد را عنوان کردم اما همان یک مورد آنقدر به هدف خورد که آقای ظریف را عصبانی کرد.

وی ادامه داد: ظریف همیشه نزد ما عصبی است اما در حضور امریکایی ها و اروپایی ها مدام لبخند می زند که این جای گله دارد.

کریمی قدوسی در پاسخ به این سوال که آیا امیرعبداللهیان تحت فشار بر وزارت خارجه برکنار شد، گفت: بله همین طور است چون امیرعبداللهیان در منطقه تحت مسئولیتش به خوبی انجام وظیفه می کرد اما در شرایط خاصی که منطقه خاورمیانه در جنگ به سر می برد ظریف او را از سمت خود برکنار وبه عنوان سفیر عمان انتخاب کرد.

وی افزود: در این رابطه چه چیزی غیر از تحت فشار بودن می تواند موضوع را توجیه کند.

کریمی قدوسی درباره نامه ظریف به روحانی تصریح کرد: در شرایطی که صحبت از برجام دو بود ظریف به رییس جمهوری گفت که با طرح 1+6 خواهان ورود به منطقه است که در این رابطه شش کشور حاشیه خلیج فارس به اضافه ایران درمورد منطقه به مذاکره بنشینند و سپس آمریکا هم وارد این گفت و گوها شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ظریف در نظر داشت جایی که کار در مورد برجام پیش نمی رود با امریکایی ها درباره مسائل منطقه مذاکره کند.

نماینده مردم مشهد و کلات درمورد واکنش هیات رییسه مجلس به پرسش و پاسخ او با ظریف، ادامه داد: هیات رییسه کاملا بهم ریخته بود و نحوه اداره کردن مجلس توسط مطهری قابل بحث است؛ پیش از این هم گفته بودم آقای مطهری باید آیین نامه را مطالعه و یا از نظر دیگران استفاده کند؛ با این حال مطهری در نشست کاملا جناحی عمل کرد.

وی تصریح کرد: طبیعی است اینجا خانه ملت است و ظریف مورد سوال قرار می گیرد و سوالات هم سخت است اما واکنش او بسیار تند بود؛ تولد نگرفتیم که برایش کیک ببریم باید به سوالات جواب می داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز