فرمانده کل ارتش گفت: کمتر کشوری امروز از ظرفیت‌های لازم برای پذیرش دانشجویان خارجی و تجربه دوران دفاع مقدس برخوردار است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از صداوسیما، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا، در جمع خبرنگاران، درباره آمادگی این دانشگاه جهت پذیرش دانشجویان خارجی اظهار کرد: این دانشگاه به لحاظ زیرساخت‌های سخت‌افزاری، علمی و محتوایی و تجربیات و بهره‌گیری از اساتید دارای ظرفیت‌های لازم برای پذیرش دانشجویان خارجی است.

وی با بیان اینکه کمتر کشوری امروز از این ظرفیت‌ها و تجربه دوران دفاع مقدس برخوردار است، افزود: تمام آن چیزی که یک دانشجو برای ارتقای توان فرماندهی، سطح علمی و افزایش تجربه خود در حوزه نظامی و تصمیم‌گیری نیاز دارد در این دانشگاه وجود دارد و ما هیچ مشکلی از نظر پذیرش دانشجو برای آماده کردن آن دانشجو برای رده‌های بالاتر نداریم و البته پذیرش دانشجو بستگی به روابط فی‌مابین و دیپلماسی دارد.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه امروز درخواست‌هایی از کشور‌های دوست و هم‌پیمان برای حضور در این دانشگاه وجود دارد، عنوان کرد: هم‌اکنون از برخی کشور‌ها نمایندگانی در این دانشگاه حضور دارند و آموزش‌های لازم را می‌بینند.

فرمانده کل ارتش گفت: ارزیابی ما از حضور دانشجویان خارجی، این است که آنان ارزش زیادی برای دوره فرماندهی و ستاد آجا قائل هستند.
عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز