رئیس جمهور گفت: تلاش جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهورامروز هنگام دریافت استوارنامه سفیر اکردیته بورکینافاسو در تهران ، اظهار کرد: خوشحالیم که روابط تهران - وآگادوگو در مسیر توسعه است و اراده جمهوری اسلامی ایران تعمیق روابط دو کشور است.

روحانی با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار زیادی از جمله در زمینه خدمات فنی و مهندسی و اقتصادی برای همکاری با بورکینافاسو به عنوان دروازه روابط با غرب آفریقا وجود دارد، گفت: امیدواریم در دوره فعالیت شما به عنوان سفیر جدید در تهران، شاهد روابط صمیمانه‌تری بین دو کشور باشیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به سخنان سفیر جدید بورکینافاسو در مورد تلاش دولت این کشور برای مبارزه با گروه‌های تروریستی، خاطرنشان کرد: ما قربانی تروریسم هستیم و در طول ۴۰ سال با تروریسم مبارزه کرده‌ایم و آمادگی داریم تجربیات خود را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

"سلیمان کنه" سفیر اکردیته بورکینافاسو در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، گفت: روابط با ایران در سطح بسیار خوبی قرار دارد و همه تلاش من در این مأموریت ارتقای بیش از پیش روابط دو کشور در همه زمینه‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به تحولات اخیر در کشورش و تغییرات انجام شده در دولت و انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور، گفت: چالش مهم ما، بحث گروه‌های تروریستی است و رئیس جمهور جدید بورکینافاسو برقراری صلح و امنیت در کشور را مأموریت اصلی خود قرار داده است.

سلیمان کنه خاطرنشان کرد: بورکینافاسو به عنوان عضو جامعه اقتصادی غرب آفریقا که با ۱۶ کشور و ۳۴۰ میلیون نفر یک قطب اقتصادی است، برای توسعه روابط اقتصادی ایران با این منطقه تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز