دبیر شورای نگهبان گفت: بزرگ‌ترین «منکر» تلاش برای گشودن پای آمریکا به مملکت است.

به گزارش مرورنیوز، آیت الله جنتی صبح امروز در نشست اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ضمن گرامیداشت ایام محرم گفت: پیام حضرت سیدالشهدا (ع) امربه معروف و نهی از منکر بود. تاریخ صدر اسلام درس‌های آموزنده‌ای برای ما دارد و این درس‌ها برای همیشه زنده است.

دبیر شورای نگهبان با تشریح انحرافات جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر اعظم (ص) گفت: در ابتدای تاریخ اسلام ضربه شدیدی به مبانی اسلام وارد شد و با غصب حق امیرمؤمنان (ع) انحرافات در تاریخ اسلام آغاز شد.

جنتی، منشأ این انحرافات را سکوت اصحاب در برابر تضییع حق عنوان کرد و افزود: اگر اصحاب در برابر این تضییع حق، نهی از منکر می‌کردند کار به شهادت حضرت زهرا (س) و سپس شهادت حضرت امیر مؤمنان (ع) و امام مجتبی (ع) نمی‌کشید و از همه این مصائب بالا‌تر واقعه کربلا رخ نمی‌داد.

او افزود: اصحابی که در مدینه سکوت کردند و امر به معروف و نهی از منکر را‌‌ رها کردند، خودشان هم آسیب دیدند و در نتیجه این سکوت چندی بعد از عاشورا به واقعه حرّه مبتلا شدند و جان ومال و نوامیس آن‌ها با تعرض قوای یزید مواجه شد.

وی تصریح کرد: حضرت سیدالشهداء عواقب این سکوت را می‌دیدند که فرمودند اگر مرا شهید کردید خوار و ذلیل خواهید شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از گسترش برخی از منکرات در جامعه گفت: ‌بدحجابی، شراب خواری، ولنگاری، فساد اقتصادی و... همگی منکر هستند. اما در برخورد با منکر‌ها هم باید دقت کرد که توجه به منکرات اجتماعی ما را از منکرات بزرگتر غافل نسازد.

وی افزود: امروز بزرگ‌ترین منکر تلاش برای گشودن پای آمریکا به مملکت است. آمریکا تا بر مملکت ما سلطه کامل نیابد، دست از سر این کشور بر نمی‌دارد.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: آمریکا سیاست‌های کلّی برای تسلط بر کشور دارد. نباید در برابر فریب وعده‌ها و لبخندهای آن‌ها سکوت کرد. نباید کسانی که بیان، قلم، ‌ تریبون و... دارند در برابر این منکرات سکوت کنند.

جنتی با اشاره به آیات نخست سوره ممتحنه که مؤمنان را به پرهیز از دوستی با دشمنان و نیز پیمان‌های مخفی با آنان دعوت می‌کند، افزود: متأسفانه برخلاف همین توصیه قرآنی، برخی پیمان‌های دوستی و سری با دشمن می‌بندند و من وظیفه خودم می‌دانم که در این خصوص نهی از منکر کنم.

در این جلسه همچنین آیت الله سیداحمد خاتمی، عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، گلایه علما و مراجع قم، نسبت به هتک حرمت این شهر مقدس در حاشیه برخی کنسرت‌ها را مطرح کرد.

در این جلسه که با حضور آقایان سیداحمد خاتمی، سیدرضا تقوی، سیدمحود علوی وزیر اطلاعات، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و مسوولان نهادهای مختلف برگزار شد، شیوه نامه‌های مبارزه با اسراف و تبذیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز