فرمانده کل ارتش از برپایی اردوگاه برای خانواده‌هایی که منازل خود را از دست داده اند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی قرارگاه لشگر ۳۰ گرگان، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در دومین روز از بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان با حضور در جمع مردم شهر آق قلا ضمن تشکر و تقدیر از صبر و شکیبایی مردم این منطقه، گفت: همرزمان شما در ارتش با همت و پشتکار در تلاشند با باز کردن دهانه گرگان رود حجم زیادی از سیلاب را به دریا منتقل و تخلیه آب با سرعت بیشتری ادامه یابد.

وی با بیان این موضوع که گروه ۴۴۴ رزمی مهندسی نیروی زمینی ارتش با تعریض و عمق دهی کانال ملت خطر آبگرفتگی در این نقطه از منطقه را کاهش داده، تصریح کرد: با تلاش مهندسین و کارکنان ارتش ۶ پل در جاده اینچه برون به آق قلا احداث و با بازگشایی این مسیر وسایل نقلیه می‌توانند، تردد کنند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اعزام یک دستگاه بارج از ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جهت تسریع در لایروبی گرگانرود، افزود: در صورتی که شرایط جوی مساعد اجازه دهد یک دستگاه لایروب فوق سنگین و مجهز از پایگاه دریایی خرمشهر توسط دو فروند هواپیمای باربری نیروی هوایی ارتش امروز به این منطقه اعزام و می‌توان این نوید را به مردم گمیشان و آق قلا داد که حجم زیادی از سیلاب جمع شده در این دو منطقه به دریای خزر منتقل می‌شود.

فرمانده کل ارتش از برپایی اردوگاه برای خانواده‌هایی که منازل خود را از دست داده اند خبر داد و گفت: از ابتدای این حادثه ارتش جمهوری اسلامی ایران به برپایی اردوگاه به همراه بیمارستان صحرایی و آشپزخانه، خبازخانه، حمام سیار و ارسال اقلام غذایی بهداشتی درمانی و برپایی توانست اسکان خانواده‌هایی که سرپناه لازم را نداشته و خطر آن را تهدید می‌کند، اقدام کرده است.

وی در خصوص دلایل خارج نشدن سیلاب به دریا، اظهار کرد: در سال‌های گذشته با تعرض به حریم طبیعت و تغییر شرایط واقعی طبیعی با احداث جاده، پل و غیره و تعرض بر حقوق طبیعت باعث مشکلاتی از این دست در این مناطق شدیم.

سرلشکر موسوی با تاکید بر همدلی و اتحاد بین مردم و مسئولین، گفت: در این حادثه همه مسئولین با هر نوع سلایق به پای کار آمدند و همراه مردم در همه صحنه حضور داشتند و بی شک رمز موفقیت و پیروزی در برابر همه مشکلات اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولین است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز