رئیس جمهور تاکید کرد: روسیاهان کسانی بودند که می‌خواستند از سیل در میان مردم تفرقه ایجاد کنند، اما نتوانستند؛ روسیاهان کسانی بودند که اجازه ندادند ایرانیان خارج از کشور به مردم خود کمک برسانند و حتی اجازه ندادند که این کمک‌ها به حساب‌های هلال احمر واریز شو

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌ جمهور کشورمان صبح امروز در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرها مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: با بعثت پیامبر (ص)، توحش حاکم بر جهان آن روز جای خود را به تمدنی عظیم داد و علم، اخلاق، وفای به عهد، برادری، حکمت، عدالت و رحمت؛ جایگزین خشونت، جنگ، خونریزی و کینه شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بعثت پیامبر آنچنان اقوام مدینه را به مکه، و مکه را به مدینه و طایف نزدیک کرد که امتی واحده تشکیل شد، افزود: پیامبر (ص) توانست امتی عظیم و توانمندی بزرگی را برای انسان‌ها به ارمغان آورد و وظیفه بزرگ امروز همه ما دعوت به راه خدا، صراط مستقیم و مسیر حق است نه اینکه به مسیر حزب، جناح و قبیله خود دعوت کنیم.

روحانی اظهار داشت: راهی که پیامبر برای دعوت مردم برگزید مسیر حکمت، خردورزی، استدلال و منطق بود و هرگز با زور و تحکم مردم را به سمت دین خدا دعوت نمی‌کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) مردم را در کمال آزادی و آگاهی دعوت می‌کرد و اینگونه مؤمنین آماده ایستادگی و فداکاری در راهی بودند که خودشان برگزیده بودند.

وی با بیان اینکه پند و موعظه پیامبر اسلام (ص) حسنه بود و هیچ گاه برای تضعیف و به رخ کشیدن خود به طرف مقابل و تخریب جمع یا گروهی نبود، گفت: امروز نیازمند پند و اندرز حسنه هستیم که چه بسیار پندها که در ظاهر موعظه و در باطن تخریب و در مسیر تفرقه است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امر به معروف باید با شیوه نیکو و حسنه باشد، اظهار داشت: باید با نیکوترین، زیباترین، منطقی‌ترین و دلسوزانه ترین شیوه با طرف مقابل سخن بگوییم.

روحانی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) جز ستمگران با همه اهل کتاب با محبت سخن می‌گفتند، ادامه داد: امروز بیش از دیروز نیازمند به درس آموزی از مدرسه نبوت هستیم چراکه او راه حق و مسیر هدایت را به ما می‌آموزد.

رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته و دوران نهضت اسلامی هرچه داشت از تبعیت و درس آموزی از سیره پیامبر اسلام (ص) بوده است.

روحانی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در یکسال گذشته در ۳ امتحان بزرگ در سایه تبعیت از سیره پیامبر پیروز میدان بوده است، گفت: آن روز که دشمنان ملت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان، تحریم ظالمانه را بر مردم ما تحمیل کردند، این مردم استوار در برابر آنها ایستادند و گرچه سختی کشیدند اما سر فرود نیاوردند و در برابر دشمن تسلیم نشدند.

رئیس جمهور افزود: ملت ایران امروز نیز که با مشکل سیل و سیلاب مواجه شدند با همدلی، وحدت، کمک و یاری هم توانستند برگ زرینی را در تاریخ همدلی و هماهنگی خود بیافرینند.

روحانی درگیر شدن ۲۵ استان با مشکل سیل و ایجاد حالت فوق العاده در همه استان‌ها را در کشور کم سابقه دانست و اظهار داشت: در قدم اول صبر، ایستادگی، بزرگواری و تحمل مردم و یاری به یکدیگر و در قدم دوم در کنار مردم همه نظام، دولت، نیروهای مسلح، گروه‌ها و سازمان‌های غیر دولتی و مردم نهاد، به یاری مردم آمدند.

رئیس جمهور تاکید کرد: روسیاهان کسانی بودند که می‌خواستند از سیل در میان مردم تفرقه ایجاد کنند، اما نتوانستند؛ روسیاهان کسانی بودند که اجازه ندادند ایرانیان خارج از کشور به مردم خود کمک برسانند و حتی اجازه ندادند که این کمک‌ها به حساب‌های هلال احمر واریز شود؛ روسیاهان کسانی هستند که نتوانستند چنین حوادثی را در خود آمریکا کنترل کنند.

روحانی افزود: مطمئناً دشمنان ملت ایران خواهند دید که دولت، مردم و نیروهای مسلح و همه ارکان نظام در کنار هم ویرانی‌ها و خرابی‌ها را خواهند ساخت.

رئیس جمهور ایستادگی ملت ایران در برابر توطئه دشمنان در منطقه و علیه مسلمانان را پیروزی دیگر مردم در یکسال گذشته دانست و خاطرنشان کرد: همگان دیدند که در برابر قدس چه ظلم‌هایی روا داشته شد و اخیراً هم آمریکایی‌ها سرزمین تجاوز شده را به رژیمی غاصب هدیه می‌کنند.

روحانی ادامه داد: نه قدس شریف پایگاه متجاوزان می‌شود، نه جولان از سوریه عزیز جدا خواهد شد و نه دشمنان توان آن را دارند که ملت ایران را در برابر سرطان منطقه و رژیم صهیونیستی تسلیم کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ملت ایران در سایه اسلام رحمانی و تبعیت از پیامبر اسلام (ص) قطعاً از مشکلات عبور خواهد کرد.

روحانی با تقدیر از هدایت‌ها و دستورات به موقع رهبر معظم انقلاب در حوادث اخیر، اظهار امیدواری کرد همه مسؤولان بتوانند با تلاش گسترده عاملان به وظیفه در برابر ملت ایران باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز