رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز گفت: روز پاسدار را به سپاهیان، نمایندگان و ملت ایران تبریک می‌گویم .

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی با اشاره به قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی آمریکا ، ادامه داد: این رفتار رژیم آمریکا که در این روزها با وقاحت و پرویی سپاه پاسداران را جز گروههای تروریستی اعلام کرد، نشانگر عمق کینه‌ورزی، سفاهت و جهالت این رژیم است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: کیست که نداند سپاه پاسداران بیشترین ضربه را به تروریسم خطرناک در منطقه زده و این نیروی زبده از بدو پیروزی انقلاب اسلامی مستمراً در کنار ملت با گروه‌های تروریستی به مقابله پرداخته است که این تروریست‌ها متکی به حمایت‌های قدرت‌های بزرگ بودند و سپاه، مجاهدت‌های زیادی در این زمینه داشتند.

رئیس مجلس اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس سپاه رکن اصلی مقاومت بود در حالی که همه قدرت‌های بزرگ در کنار صدام قرار گرفته بودند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در سال‌های اخیر که تروریست‌های دست ساخته قدرت‌ها منطقه را به آتش کشیده بودند این سپاه بود که در مقابل آنها ایستاد و کمر آنها را شکست، عنوان کرد: مجاهدت سپاه در برابر تروریست چیزی نیست که از چشم ملت‌ها مخفی باشد.

لاریجانی با خطاب قرار دادن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، اظهار داشت: آقای ترامپ شما فراموش کردید که بارها خودتان گفتید اشکال دولت آمریکا در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی مثل داعش بوده است، مگر وزیرخارجه آمریکا اذعان نکرد که دولت ایالات متحده ،داعش را به وجود آورده است؟ یا دچار فراموشی هستید یا بیش از حد بی‌پروا هستید.

وی اظهار داشت: مگر سخنان نخست وزیر فقید پاکستان خانم بی‌نظیر بوتو  را به خاطر ندارید که اعلام کرد یک ضلع اصلی تشکیل گروه‌های تروریستی در افغانستان آمریکا بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: امروز دولت آمریکا باید پاسخگو باشد که مؤسس و حمایت‌گر گروه‌های تروریستی بوده است نه سپاه پاسداران.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر خارجه نادان آمریکا، پاسداران مجاهد را به اخاذی متهم می‌کند و واقعاً در تاریخ چنین دولت بی‌شرمی نمونه نداشته است، گفت: آقای ترامپ با وقاحت اخاذی از سعودی و برخی کشورهای منطقه را نقطه قوت خود می‌داند و افتخار می‌کند که برای شرکت در اجلاس ریاض بیش از صد میلیارد دلار اخاذی نموده است، شما یک دولت دزد هستید. این مدال را خود به سینه خود نصب کردید.

لاریجانی تصریح کرد: آقای ترامپ می‌دانید چرا به این روز افتادید چون تصور می‌کردید با خروج از توافق هسته‌ای می‌توانید به ایران ضربه بزنید، موفق نشدید، تصور می‌کردید در سال گذشته می‌توانید فروش نفت ایران را به صفر برسانید، موفق نشدید.

وی اضافه کرد: تصور می‌کردید ایران 40 سال انقلاب را نخواهد دید، دیدید ملت با شکوه تر در پاسداشت انقلاب خویش حضور یافتند. تصور می‌کردید، می‌توانید با کمک تروریست‌ها در شرق و غرب ایران آشفتگی امنیتی ایجاد کنید و پول و سلاح به تروریست‌ها دادید و مستقیم یا نیابتی تروریست‌ها برای شما عمل کردید اما موفق نشدید.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: همانطور که مسئول خزانه داری آمریکا اعلام کرد با همه تمهیدات به میدان آمدید تا مشکلات داخلی برای ایران به وجود آورید و ملت را به ستوه آورید.

لاریجانی با تاکید براینکه ملت مقاوم ایران در مقابل شما ایستاده است، گفت: این اقدام شما بیش از اینکه قدرت شما را مشخص کند عجز شما را نشانگر است که به ستوه آمدید؛ بدانید اگر سپاه که در قلب ملت ایران جای دارد و حامل امنیت کشور است را شما متهم می‌کنید همه ملت ایران مفتخر است که پشتیبان سپاه است. همه ما افتخار می‌کنیم که پاسدار باشیم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی این اقدام ننگین سردمداران رژیم آمریکا را محکوم می‌کند و پشتیبان همه پاسداران خواهد بود. از نظر ما دولت آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم بین المللی در ابعاد نظامی و اقتصادی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز