مسعود پزشکیان در جلسه علنی مجلس گفت‌ : بارندگی نعمت خدا بوده و خیلی از مشکلات آبی کشور را حل کرده است، ولی سیلاب و تخریب‌ها هزینه سنگینی برای مردم به وجود آورده است.

به گزارش مرور نیوز، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که بخش‌های مختلف کشور باید برای صیانت از جنگل‌ها و آبخیزداری ، برنامه داشته باشند، افزود: وزارت نیرو هم باید در مورد لایروبی رودخانه‌ها، زهکشی، جلوگیری از ساخت و ساز در بستر رودخانه و تکمیل سدها جدیت داشته باشد.

وی بر ضرورت تکمیل تجهیزات هواشناسی و آسیب دیدگان سیل تاکید کرد و در مورد تامین هزینه‌های آن گفت‌: در حال‌ حاضر که وضعیت حالت بحرانی و اورژانسی است همه می‌گویند که باید این هزینه‌ها تامین شود اما نباید این موضوع به فراموشی سپرده شود. من معتقدم بدون مشارکت و بسیج مردم و حرکت های جهادی این کار امکان پذیر نیست. وزارت کشور باید بسیج، خیریه‌ها، هیات های مذهبی و سازمان‌های مردم نهاد را بسیج کند.

مسعود پزشکیان بر ضرورت سازماندهی و مدیریت مشارکت مردمی تاکید و در این رابطه خاطرنشان کرد: سمن‌ها می‌توانند مشکلات مردم را حل کنند نه دولت. اگر کسی می‌خواهد خودش پول ببرد و کاری انجام دهد نباید جلوی او را گرفت،‌ بلکه باید کمک های مردمی سازماندهی شود. در حال‌ حاضر گفته‌اند که پول به جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) بدهیم، اما اگر کسی حاضر است کمک کند به او بگوییم که پول و تیمت را به فلان جا ببر و فلان کار را انجام بده. نباید مردم را از حضور در صحنه محروم کنیم.

وی با بیان این که بارندگی ها ممکن است موجب بروز حادثه شود، یادآور شد: نحوه پیشگیری باید به گونه‌ای باشد که با کمترین صدمه از این مشکلات عبور کنیم. من معتقدم مردم زور بیشتر از سیل را دارند و اگر ما پشتیبانی مردم را داشته باشیم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. امیدوارم که با همکاری، همدلی و مدیریت این تهدید به فرصت تبدیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز