رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین در تهران که به زودی مأموریت ۵ ساله وی در ایران پایان خواهد یافت، دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی ظهر امروز در دیدار با پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین در تهران ضمن تشکر از اقدامات سفیر چین در تهران طی دوره مأموریت وی در ایران، اظهار کرد: تلاش شما برای گسترش روابط دو کشور مؤثر بود و امیدواریم در جریان رفت‌‎وآمد هیأت‌ها میان دو کشور چارچوب روشنی در نوع روابط به دست آید و دورنمای عملیاتی حاصل شود.

پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین در تهران نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های رئیس مجلس در دوران مأموریت خود در ایران گفت: طی ۵ سال گذشته همکاری خوبی با دوستان ایرانی داشته و در این مدت روابط دو کشور همواره توسعه یافته و رفت‌وآمدهای زیادی به خصوص در جهت همکاری‌های اقتصادی و تجاری انجام شده است.

وی افزود: بر این باوریم کاهش قدرت آمریکا در آینده مشهود بوده و پیروزی برای طرف‌های چینی و ایرانی است.

پانگ سن در ادامه با اشاره به سفر سال گذشته لاریجانی به چین این سفر را موفق خواند.

سفیر چین در تهران در پایان خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه آمریکایی ها در فرایند توسعه روابط ایران و چین ممانعت‌هایی ایجاد می کنند، نسبت به آینده روابط دو کشور خوشبین هستیم و سفیر جدید چین در تهران نیز بعد از معرفی در راستای پیشبرد اهداف دوجانبه گام بر می‌دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز