وزیر بهداشت گفت : با شیوع بیماری‌های غیر واگیر، تصادفات، تغییر سبک زندگی، وزارت بهداشت حداقل تأثیر گذاری را خواهد داشت اگر دیگران به کمک ما نیایند.

به گزارش مرور نیوز، ، سعید نمکی در چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران در مرکز همایش‌های رازی به وضعیت حوزه سلامت کشور اشاره کرد و گفت: نظام سلامت ، دستاوردهای بزرگی در بعد از انقلاب داشته است که از جمله می‌توان به کاهش مرگ و میر مادران باردار و نوزادان، پوشش واکسیناسیون و تربیت نیروی پزشکی، اشاره کرد.

وی در ادامه از جامعه جراحان ایران به عنوان یک جامعه پاکیزه و پاک نهاد نام برد و اظهار کرد: مهم‌ترین علت پابرجا ماندن جامعه جراحان ایران، عشقی است که در دل‌های این عزیزان است.

نمکی با تاکید بر پوشش صد درصدی واکسیناسیون در کشور، افزود: امروز در هیچ رشته پزشکی نیاز نداریم بیمار به خارج از کشور اعزام شود.

وزیر بهداشت ، بیشترین گرفتاری‌های نظام سلامت را مربوط به بیرون از وزارتخانه دانست و گفت: با شیوع بیماری‌های غیر واگیر، تصادفات، تغییر سبک زندگی، وزارت بهداشت حداقل تأثیر گذاری را خواهد داشت اگر دیگران به کمک ما نیایند.

نمکی، بر ضرورت انسجام برون بخشی برای برون رفت از مشکلات پیش روی نظام سلامت تاکید کرد و افزود: عدالت در توزیع منابع دچار اشکال است.

وزیر بهداشت ادامه داد: در زمینه بهداشت، با چالش های جدی مواجه هستیم. از همین رو، برنامه کنترل فشار خون را آغاز کرده ایم. همچنین برنامه دندان های عاری از پوسیدگی را در سطح مدارس ابتدایی کلید زده ایم.

وی به مناطق حاشیه نشین به عنوان سکونتگاه هایی که با مشکلات عدیده بهداشتی مواجه هستند، اشاره کرد و گفت: در زمینه درمان، به رغم همه اشکالاتی که به طرح تحول سلامت وارد است، اما توانسته پرداختی از جیب مردم را کاهش دهد.

نمکی به تداوم سه بسته خدمتی طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: پرداخت از جیب مردم، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی، همچنان با جدیت در طرح تحول سلامت دنبال خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز