نزار زاکا امروز 21 خرداد به همراه عباس ابراهیم ، مدیرکل اداره امنیت عمومی لبنان تهران را به مقصد بیروت ترک کرد.

به گزارش مرور نیوز، یک مسئول لبنانی در گفت وگو با رویترز اظهار کرد: نزار زاکا ، شهروند لبنانی که به جرم جاسوسی در ایران بازداشت شده بود امروز سه شنبه (21 خرداد) به همراه عباس ابراهیم ، مدیرکل اداره امنیت عمومی لبنان تهران را به مقصد بیروت ترک کرد.

عباس ابراهیم ، مدیرکل اداره امنیت عمومی لبنان پیش از این در گفت وگو با رویترز اعلام کرد که نزار زاکا (شهروند لبنانی بازداشت شده در ایران) بعد از گذراندن مراحل قضائی امروز (سه شنبه) آزاد خواهد شد و همراه من به لبنان بازخواهد گشت.

بر اساس این گزارش، رسانه‌های لبنانی اخیراً تصاویری منتشر کردند که سرلشکر عباس ابراهیم و نزار زاکا در کنار هم نشسته‌اند و پشت آنها پرچم ایران و لبنان قرار دارد.

پیش از این برخی منابع لبنانی به نقل از میشل عون ، رئیس جمهوری لبنان ادعا کردند که از زمان بازداشت نزار زاکا در تهران پیام‌هایی دریافت کرده است و با خانواده او دیدار کرده است.

میشل عون اعلام کرده است: مذاکراتی که در این راستا برگزار شد و موفقیت آمیز نبود را پیگیری کردم و تشخیصم این بود که مساله زاکا نباید طولانی شود بنابراین خودم اقدام کردم. نزار زاکا قبل از اینکه آمریکایی باشد لبنانی است و نباید آنرا تنها رها کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز