ابتکار با اشاره به اهمیت انتخاب هوشمندانه و هدفمند در آینده برای همه ازجمله نوجوانان و جوانان کشور تأکید کرد: حق انتخاب و رای دادن را که به برکت خون شهدا به‌دست‌آمده، نباید دستکم بگیرید.

به گزارش مرور نیوز، معصومه ابتکار در نشست صمیمی با جمعی از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی متشکل از اعضای هیئت‌رئیسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی این مجلس که در آستانه میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار شد، با تبریک این روز به همه دختران ایران ‌زمین، خاطرنشان کرد: موضوع گفت‌وگوی بین نسلی از محورهای اصلی فعالیت‌های معاونت امور زنان و خانواده است که در آن به موضوع مهارت‌های ارتباطی و راه‌های برقراری ارتباط مناسب باقوت و جدیت پرداخته می‌شود.

وی در این نشست به نمایندگان مجلس دانش‌آموزی توصیه کرد که این موضوع مهم را در دستور کار خود قرار داده و در گفت‌وگو با دانش آموزان، والدین و افراد جامعه به آن بپردازند که چگونه گفت‌وگوی بین نسلی می‌تواند مفید و مؤثر واقع شود.

ابتکار در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخاب هوشمندانه و هدفمند در آینده برای همه ازجمله نوجوانان و جوانان کشور تأکید کرد: حق انتخاب و رای دادن را که به برکت خون شهدا به‌دست‌آمده، نباید دستکم بگیرید و سعی کنید با انتخاب درست در تعیین سرنوشت خود و تصمیم‌گیری برای آینده نقش‌آفرینی و مشارکت داشته باشید.

معاون زنان و امور خانواده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت موضوع محیط‌زیست برای آینده کشور و توسعه پایدار جامعه، اظهار کرد: موضوع مهم محیط‌زیست را که آینده همه ما و کشور است و جزو حقوق مسلم شما جوانان است، جدی بگیرید و این بحث مهم و سرنوشت‌ساز را در مجلس دانش‌آموزی با جدیت پیگیری و مطالبه کنید.

وی با تشویق نمایندگان مجلس دانش‌آموزی به کار گروهی و جمعی، تأکید کرد: تیم سازی و فعالیت جمعی یکی از مهارت‌های مهم زندگی است و برای حصول موفقیت در برنامه‌ها و اهداف، باید موردتوجه جدی از سوی شما قرار گیرد.

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به انتقادات مطرح‌شده از سوی یکی از دختران عضو مجلس دانش‌آموزی مبنی بر وجود بی‌عدالتی جنسیتی در جامعه، تأکید کرد: در شرایطی از نابرابری‌ها و کج‌فهمی‌ها نسبت به زنان و دختران صحبت می‌کنیم که افتخار ما این است که پیرو دین اسلام و پیامبری هستیم که الگو و سرآمد دفاع از زنان بوده است.

معاون زنان و امور خانواده رئیس‌جمهوری  با تأکید بر اینکه در اساس خلقت و هویت انسانی هیچ تفاوتی بین انسان‌ها وجود ندارد، اظهار داشت: بر اساس تعالیم اسلام، انسان‌ها ذاتاً باهم برابر هستند اما متأسفانه برخی کج‌فهمی‌ها و برداشت‌های نادرست موجب شده که برخی مواقع راه را اشتباه رفته‌ایم.

وی در پایان سخنان خود با استقبال از پیشنهاد ارائه‌شده در مورد عضویت نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در کارگروه‌های تخصصی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، افزود: آمادگی داریم این‌گونه جلسات در مرکز و استان‌ها ادامه یابد تا با کمک و همفکری هم گام‌های اساسی برای مفاهمه و درک بیشتر در زمینه گفت‌وگوی بین نسلی برداریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز