رئیس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: 18 سال است داریم تلاش می‌کنیم که از مجلس مصوبه‌ای بگیریم که قراردادهای موقت کار را سامان بدهیم، اما موفق نشده‌یم و چندان هم امیدی به تصویبش ندارم.

به گزارش مرور نیوز، برنامه تلویزیونی چهل 57  با محوریت استان البرز و با حضور محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده مجلس شورای اسلامی به روی آنتن شبکه شما رفت.

علیرضا محجوب در ابتدای این برنامه، به بیان خاطرات خود از دوران نوجوانی و جوانی و مبارزات انقلاب اسلامی پرداخت و در ادامه در پاسخ به این سوال که در دوران قبل از انقلاب در چه بخش‌هایی تبعیض وجود داشت، اظهار داشت: بیان برخی مطالب از آن روزها برای نسل امروز واقعا سخت و غیرقابل باور است، اما واقعیت دارد که مثلا برخی مناطق کشور انگار روی نقشه ایران وجود نداشته‌اند.

وی ادامه داد: ضریب جینی که سازمان ملل برای سال 1355 ایران اعلام کرده، به گونه‌ای است که نشان می‌دهد تبعیض و نابرابری در سالی که ایران بیشترین میزان درآمد نفتی را داشته، بسیار بالا بوده است!

محجوب افزود: توزیع نابرابر ثروت‌ها، یعنی ظلم به فقرا و این ماجرا امروز هم باید مورد توجه همه ما باشد که آنچه باعث فروپاشی رژیم شاه شد و آنچه باعث می‌شد که مثلا دانش‌آموز ما شیر پاکتی را که در اصل با شیر خشک پر شده بود، زیر پا بگذارد و بترکاند، احساس تبعیض بود.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره طرحی که چندی قبل با موضوع محدود کردن پیام‌رسان‌ها امضا کرده بود، اظهار داشت: ما امروز با پدیده‌ای به اسم وقت‌کشی روبرو هستیم؛ الان پیام‌رسان‌ها بیش از آنکه خدمت بکنند، به جوان‌های ما کشتن وقت را هدیه می‌دهند.

محجوب در ادامه این برنامه، درباره میزان تحولات اتفاق افتاده برای جامعه کارگران در دوران بعد از انقلاب اسلامی گفت: ما قانون کار خوبی نوشتیم و در مرحله اجرا هم خوب پیش رفتیم، اما بعد از آنکه وارد دوره خاصی شدیم، به تدریج فاصله گرفتیم و اجازه ندادیم کارگران تشکل‌های مطلوب خودشان را بسازند.

وی ادامه داد: اگر آحاد جامعه دوست‌دار کارگران باشند و درک معنوی از آنها داشته  باشند، خودبخود زمینه حل مشکلات بعی آنها فراهم می‌شود.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: 18 سال است داریم تلاش می‌کنیم که از مجلس مصوبه‌ای بگیریم که قراردادهای موقت کار را سامان بدهیم، اما موفق نشده‌یم و چندان هم امیدی به تصویبش ندارم.

محجوب در بخش دیگری از این برنامه در خصوص وضعیت صنعتی استان البرز اظهار داشت: استان البرز ظرفیت‌های صنعتی بسیاری داشته است، اما توسعه نامتوازن و بردن صنایع دست دوم به این استان باعث شده چهره ناموزونی برای این استان شکل بگیرد.

وی در ادامه درباره عملکرد 6 ساله دولت حسن روحانی گفت: هیچ چیزی را نباید به صورت مطلق و محض تعریف کنیم یا بکوبیم؛ حتما عیوبی در دولت هست، اما من معتقدم دولت بعد از 6 سال همچنان قابل دفاع است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس تصریح کرد: ما یک معضل داشتیم و آن سایه ناشی از قطعنامه‌های شورای امنیت بود که این دولت توانست این سایه را از کشور بردارد و البته امروز هم با چالش‌هایی روبرو هستیم که باید پاسخگو باشند.

محجوب گفت: بخشی از مشکلات بخاطر دشمن خارجی است و اگر در دولت کسانی هستند که می‌خواهند ما را تسلیم آمریکا کنند، حتما مذموم هستند و اگر قصدشان رفاه مردم است، حتما شیوه‌شان مورد قبول است.

وی افزود: در عرصه اقتصادی، دولت دو دوره دارد؛ 4 سال و اندی را خوب مدیریت کرد و تورم را نگه داشت و بعد، وارد یک دوره جدید شده است که نفهمیده خودش از خودش می‌خورد.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین درباره ترکیب احتمالی مجلس آینده اظهار داشت: الان سخت است که درباره مجلس اظهار نظر کنیم، اما صرفنظر از اینکه چه جناحی بر سر کار بیاید، حتما 70 درصد نمایندگان تغییر خواهند کرد.

محجوب افزود: نمایندگان تهران خیلی پرتلاش بوده‌اند و زحمت کشیدند، اما شرایط سیاسی به گونه‌ای نبوده که از تلاششان نتیجه بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز