رئیس جمهوری لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم در دریای خزر را به مجلس فرستاد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

نظر به اهمیت ثبات و امنیت در دریای خزر برای دولت‌های حاشیه آن و با توجه به مسئولیت آن‌ها در حفظ دریای مذکور و توسعه پایدار منطقه و در راستای تحکیم همکاری به­ منظور استفاده از دریای خزر برای اهداف صرفاً صلح‌آمیز و برای تقویت و تعمیق همکاری­‌های منطقه‌­ای، رئیس‌جمهور این لایحه را برای طی مراحل قانونی به مجلس ارسال کرد.

این لایحه در جلسه 26 خرداد 1398 هیئت وزیران به تصویب رسید.

رئیس‌جمهور، لایحه (15) ماده‌ای «پروتکل همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی الحاقی به موافقت‌نامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر» را که به پیشنهاد وزارت کشور در جلسه 26 خرداد 1398 هیئت وزیران به تصویب رسیده است جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.

اهمیت ثبات و امنیت در دریای خزر برای دولت‌های حاشیه آن، مسئولیت آنها در حفظ دریای مذکور و توسعه پایدار منطقه، تحکیم همکاری به منظور استفاده از دریای خزر برای اهداف صرفاً صلح آمیز و تقویت و تعمیق همکاری‌های منطقه‌ای، از مهمترین اهداف تصویب این لایحه به شمار می‌رود.

گفتنی است قانون موافقت‌نامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر در سال 1393 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. 

با تصویب این پروتکل‌ الحاقی به موافقت‌نامه همکاری امنیت در دریای خزر ، اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز