وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمنان جرات برخورد در میدان نظامی را به خود نمی دهند و به‌زودی در میدان تحریم شکست خواهند خورد.

به گزارش مرور نیوز، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در یادواره شهدای لاشک و یادبود شیخ فضل الله نوری لاشکی با بیان اینکه طی این سال ها از شهدا حرف های زیادی زده شد، گفت: آنچه که بیشتر از همه اینها هرساله مردم را در مراسم یادواره شهدا دور هم جمع می‌کند زنده نگهداشتن یاد و پیام شهدا است .

وی با تاکید بر اینکه باید این موضوع را همواره  یادآوری کرد که شهید یک شخصیت بزرگ بوده و کار بسیاری بزرگی را انجام داده است، تصریح کرد: شهید شخصیتی است که پای در میدان مبارزه گذاشته و آن‌چنان اعتقادی به مبارزه داشته که همه وجودش را برای هدفش به‌کار می‌گیرد و مهم است که پیام این شهدا که دارای چنین شخصیتی بودند، مرتبا یادآوری شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه مازندران مهد دلیر مردان در راه دفاع از ارزش های اسلامی و آرمان والای انقلاب اسلامی است و بیش از ۱۰ هزار شهید را تقدیم جبهه‌های انقلاب کرد، گفت: باید دانست که شهدا با مقاومت، ایستادگی، عزت، و سرافرازی از استقلال و تمامیت ارضی انقلاب دفاع کردند که این ایستادگی از یک باور عمیق ناشی می‌شود و باید گفت در طول هشت سال دفاع مقدس شهدای بزرگی تقدیم انقلاب اسلامی شد.

سرتیپ حاتمی با بیان اینکه هرجا کار بزرگی در کشور اتفاق افتاد به طور قطع و یقین خون شهید و شهیدانی پای آن ریخته شد، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا و هدایت ولی امر مسلمین و به برکت زحمات رزمندگان محور مقاومت خبری از دشمنان نیست  و همه دنیا نیز پذیرفتند وجودشان برای همه  مضر است  و به زباله‌دان تاریخ پیوستند.

وی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس  همه دنیا با تمام  امکانات شرقی و غربی یک طرف و ایران یکه و تنها یک طرف بود، یادآور شد: در جنگ تحمیلی در مقابل تمام ابرقدرت های شرق و غرب عالم ایستادگی کردیم و صدام جنایت کار با وجود تمام حمایت های مالی و نظامی و جنگ افزاری کشورهای دیگر  به زباله دان تاریخ رفت.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه دشمن می داند در مقابل ملت ایران  به جایی نمی رسد، افزود: کشور ما  امروز با میدان دیگری مواجه  است که می‌خواهد فشار حداکثری به ملت ایران وارد تا آنان را تسلیم کند و توقع داشتند در مدت سه چهار ماه این اتفاق بیفتد اما  با گذشت بیش از ۱۵ ماه ملت ایران هر روز سرافرازتر و دشمن سرخورده تر شد.

سرتیپ حاتمی در ادامه با اشاره به تحریم های چهل ساله دشمن برای از پای درآوردن کشور و نیروهای مسلح گفت: با تجهیزات صنعت دفاعی توسط دانشمندان و متخصصان داخلی شامل "رادار ثامن" و "سامانه سوم خرداد" توانست  پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکایی را به زمین بنشاند و این موضوع بیانگر پیشرفت چشمگیر صنایع دفاعی داخلی است.

*امروز اتکای ما به ملت است

 

وی  با تاکید بر اینکه امروز اتکای ما به ملت است و به طور قطع  دشمن جرات ورود به میدان نظامی را ندارد، خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای تجهیزات نظامی پیشرفته در هوا، دریا و خشکی است و دشمنان جرات برخورد در میدان نظامی را به خود نمی دهند و به‌زودی در میدان تحریم شکست خواهند خورد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  ادامه داد: دشمنان تصور نمی کردند که ایران به آنچنان پیشرفتی دست یابد که با استفاده از سامانه راداری و دفاعی ساخت ایران اسلامی پهپاد دشمن را شناسایی و آن را مورد هدف قرار دهد.

*ایران حافظ و تامین کننده امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است

 

امیر سرتیپ حاتمی درباره  توقیف کشتی انگلیسی از سوی ایران ، با تاکید بر اینکه کشور ما حافظ و تامین کننده امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است، اظهار کرد:  زمانی که کشتی ایرانی از سوی انگلیس غیرقانونی و دزدانه توقیف شد بعد از فرمایش رهبری نیروهای مسلح که شاهد تخلف آشکار کشتی انگلیسی  و ورود غیرقانونی از مسیر خروج کشتی ها در منطقه بودند به عنوان حافظ امنیت تنگه هرمز آن را توقیف کردند و  سرویس اطلاعاتی انگلیس به دروغ از مسیر غیر متعارف از حرکت کشتی خود ابراز بی اطلاعی کرد.

سرتیپ حاتمی افزود: دشمنان به دروغ  اعلام می‌کنند که با مردم ایران کاری ندارند و به دنبال تحریم ملت نبوده و خواهان گفت وگوی بدون پیش شرط هستند اما در رفتاری متناقض کسی را که مسئول دیپلماسی کشور است  یعنی وزیر امور خارجه را تحریم می کنند که وی نیز به این موضوع  احساس افتخار کرد.

وی با بیان اینکه  یادآوری پیام شهدا بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح موجب افتخار هستند و به طور قطع و یقین و به اتکای خدا محکم می‌ایستیم و می‌دانیم اگر خطری کشور را تهدید کند نیروهای مسلح با همه تجهیزات تولید داخل خار دشمنان هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز