امام جمعه موقت تهران گفت: مبارزه با فساد, به ویزه فشاد اقتصادی گام مهمی در راستی عدالت علوی و از آرمان های انقلاب بوده؛ خواهد بود و امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به مساله فساد اقتصادی گفت: مبارزه با فساد, به ویزه فشاد اقتصادی  گام مهمی در راستی عدالت علوی و از آرمان های انقلاب بوده؛ خواهد بود و امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. 

وی افزود: اگر به بیانیه هشت ماده ای رهبری در مسئله اقتصادی توجه کامل و درستی شده بود؛ امروز شاهد وضعیت بهتری بودیم. 

امام جمعه موقت تهران گفت:به طور ویژه‌ای شاهد اثر نان حرام در رابطه با فساد اقتصادی و آثار فرهنگی و اجتماعی هستیم.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: رهبری معظم گا‌ها فساد اقتصادی را به سم مهلک؛ شجره الخبیثه و مسئله‌ای خطرناک برشمرده اند که اهمیت مسئله مبارزه با فساد را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: مسئله فساد سیستمی امری است که دشمن با تبلیغات گسترده به جامعه ما القا می‌کند در حالی که بدنه نظام فسادستیز است، اما مصادیق فساد را در جامعه مشاهده می‌کنیم. همچنین اگر سامانه‌های هوشمند در مراکز مختلف مستقر شوند می‌توان مقابله با فساد را تسریع کرد.

حاج علی اکبری با بیان اینکه فساد سیستمی در نظام وجود ندارد گفت: مسئله فساد سیستمی امری است که دشمن با تبلیغات گسترده به جامعه ما القا می کند در صورتی که بدنه نظام فسادستیز است، اما مصادیق فساد را در جامعه مشاهده می‌کنیم. 

 

امام جمعه تهران تاکید کرد اگر سامانه‌های هوشمند در مراکز مختلف مستقر بشود می‌توان مقابله با فساد را تسریع کرد.

*تحریم ظریف از سوی آمریکا،برای وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی باعث افتخار است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تحریم ظریف ازسوی آمریکا، افزود: این رفتار نشان از سقوط و افول دیپلماسی و فشار واشنگتن دارد و گرنه تحریم آمریکا برای وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی باعث افتخار است.

وی ادامه داد: رهبری معظم گا‌ها فساد اقتصادی را به سم مهلک؛ شجره الخبیثه و مسئله‌ای خطرناک برشمرده اند که اهمیت مسئله مبارزه با فساد را دوچندان می‌کند.

 

رئیس شورای عالی سیاست گذاری ائمه جمعه تاکید کرد : در نوشته‌ها و گفتار رهبری بیش از چهار هزار بار در مورد فساد اقتصادی و مبارزه با آن اشاره شده است.

حاج علی اکبری با اشاره به فرمان ۸ ماده‌ای رهبر انقلاب اسلامی برای مبارزه مسئولین با فساد، گفت: امروز که شما آن فرمان هشت ماده‌ای را که برای سران قوا صادر شده بود، مطالعه می‌کنید انگار برای اکنون و نیاز‌های امروز ما صادر شده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تاکید رهبری معظم به عدالت و مبارزه با فساد در بیانیه گام دوم، گفت: در بیانیه گام دوم که از سوی رهبری صادر شده است یکی از ماموریت‌ها در چهل سال دوم انقلاب مطالبه عدالت و مبارزه با فساد مطرح شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز