رئیس مجلس گفت: وقتی رسانه ها به منفی بافی ها مجال ندهند، دشمن هم توجهی به مسائل نمی کند، اما اگر بخواهیم نکات منفی را برجسته کنیم دشمن هم فعال‌تر عمل می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی امروز در آستانه روز خبرنگار در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص رفتار اخیر آمریکا اظهار داشت: فکر می کنم رئیس‌ جمهوری آمریکا در تصمیمات خود دچار توهم شده و بر خلاف صحبت هایی که می کند نتوانسته ضرباتی را به ما وارد کند؛ حتی اینکه می گفت می خواهیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم نتوانست این کار را انجام دهد و با ایجاد تحریم ها و ایجاد هراس سیاسی امنیتی و انجام فریب کاری، سعی در بهم ریختن برنامه های نظام دارند که با تصمیمات نظام، برنامه های آن ها بی اثر می شود. حتی اینکه آمریکایی ها ظریف را تحریم می کنند بخاطر نقشی است که در افشای فریب کاری های آمریکا داشته است.

وی در ادامه خطاب به اصحاب رسانه گفت: کمک کردن به اقتصاد ملی را در اولویت قرار دهید و به جای گزارشات منفی به زبان راهنمایی حرف بزنید؛ راهنمایی کردن در بخش های مختلف خبر بسیار مهم است که نیاز به روشنگری دارد که کمتر شاهد آن هستیم و اینکه فکر کنید با ایجاد خبرهای منفی توجهاتِ بیشتری را جلب می کنید و بیشتر دیده می شوید، کار خوبی نیست.

لاریجانی ادامه داد: مثلا در یکسال گذشته قانونی برای توسعه اقتصادی روستاها تصویب شد و اتفاقات خوبی هم افتاد که به نظرم باید خیلی بیشتر به این موضوع در رسانه ها پرداخته می شد؛ از این جنس کارها کم نیست که نیاز به روشنگری دارد. مانند سیستم های آبیاری قطره ای و سیستم های گلخانه ای که نیاز به شناساندن به مردم دارد.

رئیس مجلس نکته بعدی را ایجاد همبستگی بین مردم و مسئولان عنوان کرد و گفت: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولان و مایوس کردن مردم از نهادها و ارگان هاست. اینکه برخی رسانه ها نکات منفی نهادها را برجسته می کنند و به نکات مثبت کمتر توجه می کنند، نا امیدی در مردم ایجاد می کند و اعتماد مردم را نسبت به مسئولان را کاهش می دهد؛ نمی گویم نقد نباشد، اما باید نکات مثبت را هم در نظر گرفت و با برجسته کردن آن ها، امید را به زندگی مردم تزریق کرد.

وی ادامه داد: گاهی مشاهده می کنیم رسانه ها مسائلی خلاف واقع را می گویند و دشمن برای ایجاد نا امیدی در مردم از آن مطلب استفاده می کند. انقلاب پرشور مردم یک پشتوانه مهم برای نظام است و باید در حفظ آن تلاش کنیم و اگر می خواهیم شرایط خوبی نسبت به رقیب داشته باشیم، باید بدانیم چطور عمل کنیم که رحمت خدا شامل حال ما شود، این نکته مهمی بود که باید به آن توجه شود.

رئیس مجلس در پایان گفت: وقتی رسانه ها به منفی بافی ها مجال ندهند، دشمن هم توجهی به مسائل نمی کند، اما اگر بخواهیم نکات منفی را برجسته کنیم دشمن هم فعال‌تر عمل می‌کند؛ اگر استقامت را در این مسیر داشته باشیم، دشمن هم متوجه می شود نمی تواند به راحتی از پس ما بر بیاید، اما اگر کوتاهی کنیم دشمن متوجه می شود که فشارها کارساز خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز