معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر به دنبال تاب آوری مسائل کشور هستیم حتماً یکی از کانون‌های اصلی تاب آوری اقتصادی کشور روستاها و مناطق عشایری است.

به گزارش مرور نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر درباره اینکه توانمند سازی عشایر و روستائیان چقدر می‌تواند به تولید ناخالص ملی کمک کند، گفت: روستا‌ها در واقع کانون اصلی تولید کشور هستند خصوصاً در زمینه مواد غذایی که جزو مهمترین نیازهای هر کشوری است.

وی ادامه داد: بخش اصلی تولیدات روستایی تامین غذایی کشور است که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اهمیت غذایی کشور جزو مهمترین سیاستهای در برنامه های دولت بوده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: مهم این است که ما اقداماتی انجام دهیم تا روستاییان در روستا بماند و به حاشیه شهرها نیایند و به تولید بپردازند و از لحاظ اقتصادی امکان زندگی داشته باشند و مسائل رفاهی آنها را در روستا تامین کنیم.

جهانگیری تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات وسیعی انجام گرفته است، کار و کسب  روستاییان رونق خوبی پیدا کرده و فکر می‌کنم همین نمایشگاه یک نمونه از رونق فعالیت در روستاها و مناطق عشایری است باید به این بیشتر بپردازیم اگر به دنبال تاب آوری مسائل کشور هستیم حتماً یکی از کانون‌های اصلی تاب آوری اقتصادی کشور روستاها و مناطق عشایری است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز