وزیر امور خارجه ایران گفت: در دوران‌های سخت دولت روسیه در کنار ایران بوده و ما حتما با دوستان دوران سخت معامله دیگری خواهیم کرد.

به گزارش مرور نیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به مسکو و در جمع خبرنگاران در خصوص سفر خود به روسیه، اظهار کرد: نیاز است در خصوص موضوعات مختلف روابط دوجانبه با دوستان روس صحبت کنیم. آقای اردکانیان، رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه در اینجا حضور دارند که درباره روابط دوجانبه با طرف روسی صحبت می‌کنند.

وی گفت: بنده هم علاوه بر بحث‌های دوجانبه‌ای که درباره همکاری‌های دوجانبه داریم، درباره مسائل منطقه‌ای گفتگو خواهم کرد. بحث سوریه را داریم و در آستانه اجلاس آستانه در ترکیه هستیم و نیاز است در این خصوص هماهنگی شود، درباره بحث یمن و تجاوزات رژیم صهیونیستی در منطقه و تحولات جدی که در افغانستان در جریان است نیز نیاز است گفتگو داشته باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نمایندگان ویژه جمهوری اسلامی ایران در موضوع افغانستان و یمن و سوریه در هیئت هستند و با همتایان خود گفتگو خواهند کرد.

ظریف با بیان اینکه درباره برجام نیاز است دوستان روسی را در جریان آخرین تحولات و گفتگوها در فرانسه قرار دهیم، اظهار داشت: بلافاصله به چین رفتم و آنها را در جریان آخرین تحولات قرار دادم و امروز که به روسیه آمدم در دیدار با لاوروف دوستان روس را در جریان آخرین تحولات قرار خواهم داد.

وی تصریح کرد: با روسیه و چین مواضع مشترکی در خصوص برجام و بسیاری از تحولات جهانی داریم و لازم است این مشورت‌ها را ادامه دهیم.

وزیر امور خارجه ایران در پایان خاطرنشان کرد: ما با روسیه روابط راهبردی داریم و این روابط راهبردی هم بر اساس همسایگی هم بر اساس سیاست رهبران دو کشور است که نوعی جدید از روابط را بین دو کشور رقم زدند، هم به دلیل اینکه دولت روسیه در دوران‌های سخت در کنار ایران بوده و ما با دوستان دوران سخت حتماً معامله دیگری خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز