استاد حوزه علمیه قم با بیان این که عدم حضور احمدی‌نژاد در آرایش سیــاسی اصولگرایان تاثیرگذار خواهد بود، گفت: اصولگرایان باید چهره‌های دیگری را مطرح کنند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از روزنامه آرمان، آیت‌ا... محسن غرویان درباره مساله منع احمدی‌نژاد از حضور در انتخابات عنوان کرد: فکر می‌کنم سه دلیل عمده برای منع احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات وجود داشت. دلیل اول روحیات شخصی و خصوصیات شخصی احمدی‌نژاد است که منشا منازعات، اختلاف‌ها و کشمکش‌‌ها می‌شود، چون ایشان روحیه ماجراجویی داشتند و در دوران وی دیدیم که هر روز کشور دچار یک بحران و کشمکش می‌شد. او افزود: دلیل دوم نیاز کشور به آرامش است. به هرحال الان کشور نیازمند نوعی آرامش است تا مسئولان بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند. وی یادآور شد: دلیل سوم به نظر من این است که ما در شرایط منطقه وضعیت خاصی داریم، وضعیت سوریه، عراق و دیگر کشورها اقتضا می‌کند که دولتی بر سر کار باشد که بتواند روابط متعادلی با کشورهای منطقه داشته باشد و با کشمکش و جنگ و منازعات نمی‌توانیم ثبات و آرامش لازم را در کشور ایجاد کنیم. غرویان با تاکید بر این که ما باید دیپلماسی آشتی و صلح را در منطقه داشته باشیم، گفت: این در حالی است که آقای احمدی‌نژاد این روحیه را نداشت. به‌نظر من به همین سه دلیل ایشان از ورود به انتخابات منع شد. 

آیت‌ا... غرویان درباره تصمیم انتخاباتی اصولگرایان اظهارکرد: فکر می‌کنم نهایتا اصولگرایان به سمت اعتدالیون حامی دولت گرایش بیشتری پیدا کنند و گزینه‌ای صالح‌تر از روحانی پیدا نخواهند کرد. به‌ویژه نهی رهبری نشان داد، ایشان هم نظرشان این است که آرامش کشور حفظ شود و انتخابات باز باعث انشقاق نشود. برای حفظ این مساله باید چهار سال دیگر به روحانی فرصت بدهیم تا به سمت اهداف خود بتوانند حرکت کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز