علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران آخرین وضعیت پیشرفت پروژه پایانه اکباتان در خط ۴ مترو را تشریح کرد

به گزارش مرور نیوز، علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره افتتاح ایستگاه های جدید مترو اظهراداشت:‌ در 2 ماه آینده، ان شاءالله ایستگاه های باقرخان درخط 7 و شهرک آزمایش در خط 6 را به بهره برداری خواهیم رساند که با افتتاح این 2 ایستگاه ،‌ شمار ایستگاه های تکمیل شده در دوره کنونی مدیریت شهری به عدد 30 و در کل تعداد ایستگاه های شبکه خطوط هفتگانه به عدد 141 خواهد رسید.

وی افزود: تمام تلاش دست اندرکاران امر این است که تا پایان این دوره مدیریت شهری غیر از ایستگاه های ذکر شده، دو ایستگاه دیگر در خطوط 6 و 7 به مرحله بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت مترو به آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط 4 اشاره کرد و افزود:‌ در تیر و با مهیا شدن مقدمات کار،‌ امکان شروع فعالیت های مربوط به بخش توسعه شرقی خط 4 که مورد توجه و تأکید شهردار تهران نیز است، وجود دارد.

وی بیان داشت: از طرفی انتظار داریم عملیات حفاری مکانیزه مسیر توسعه جنوبی خط 6 نیز در همین یکی دو ماه پیش رو به پیشرفت قابل قبولی برسد تا کار ساخت 4 ایستگاه واقع در این پروژه از همین امسال وارد مرحله جدی تری شود.

امام در پایان صحبت های خود به آخرین وضعیت پیشرفت پروژه پایانه اکباتان در خط 4 پرداخت و گفت: در صورت تزریق منابع مالی حداقلی، می توان در تیر شاهد افتتاح این پایانه مهم و تأثیرگذار در شبکه مترو تهران بود که فواید آن در مباحثی از قبیل تعمیر و نگهداری به موقع واگن ها و همچنین کاهش سرفاصله حرکتی قطارها انکار ناپذیر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز