معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 با اشاره به راه اندازی ایستگاه اطلاع رسانی، رادیوی محلی و ستاد خبری شهید ارغوانی در مرز شلمچه گفت: با فعالیت های شبانه روزی صورت گرفته، توسط مجموعه های فرهنگی و روابط عمومی منطقه خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی در مرزشلمچه و آگاه سازی آنان برای برنامه ریزی این سفر معنوی به خوبی صورت گرفت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، مهرشاد الله ویردی ادامه داد: امسال با راه اندازی سیستم یکپارچه صوتی در مسیر پیاده روی منتهی به پایانه مرزی شلمچه، ضمن هماهنگی با صدا و سیمای مرکز آبادان جهت پخش برنامه های رادیو اربعین امکانی به وجود آمد تا  هموطنان در مسیر پیاده روی خود در جریان موضوعات مرتبط با مرز و بهترین زمان برای عبور و مرور قرار گیرند‌ که به گفته مقامات محلی این موضوع از بروز بحران های انسانی در محل پایانه مرزی جلوگیری کرد.

او در ادامه توضیح داد: با بسترسازی و هماهنگی صورت گرفته پهنای اینترنت موجود در موقعیت شهرداری تهران تقویت شد تا زائرین به راحتی از آن بهره برده و با اتصال به نرم افزار راهنمای زائر از ابتدا (خروج از ایران) تا پایان (ورود به ایران) مراسم پیاده روی از خدمات آن استفاده کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 تصریح کرد: توزیع بروشور اطلاع رسانی و توزیع نقشه اطلاع رسانی از دیگر خدمات ارائه شده در راستای راهنمایی کامل زائرین حسینی بوده است.

او با اشاره به تهیه و نصب دستگاه  Bluetooth sender  در موکب شهید همدانی گفت: این دستگاه با قابلیت ارسال همزمان 100 مرتبه جهت ارسال محتواهای مرتبط با راهنمایی زائرین استفاده شد.

الله ویردی همچنین با اشاره به فعالیت ستادخبری شهید ارغوانی در مرزشلمچه گفت: اخبار منتشر شده در رسانه های گروهی به همت تیم مستقر روابط عمومی منطقه در این ستاد تولید، گردآوری و به صورت روزانه برای رسانه ها ارسال شده است و در همین زمینه موقعیتی فراهم شد تا خبرنگاران محلی رسانه های خوزستان نیز با حضور در این ستاد خبری به ارسال و انتشار اخبار اقدام کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 همچنین همکاری مشترک با شبکه تلویزیونی الاهوازیه در پوشش زنده پیاده روی اربعین حسینی از محل موقعیت شهید همدانی شهرداری تهران در مرز شلمچه را از دیگر اقدامات امسال حوزه ارتباطات و اطلاع رسانی برشمرد و گفت: از تمامی امکانات برای اطلاع رسانی جامع و مطلوب به هموطنانمان استفاده شد.

او همچنین از بازدید اصحاب رسانه از مرز شلمچه خبر داد و گفت: یک تور دو روزه توسط روابط عمومی منطقه  برای اهالی مطبوعات تدارک دیده شد تا از نزدیک در جریان آخرین وضعیت مرزشلمچه در روزهای منتهی به اربعین حسینی قرار گیرند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز