عضو شورای شهر شیراز از تفاوت نگاه مسوولین محیط زیست کشور به دریاچه ارومیه و دریاچه های فارس انتقاد کرد.

به گزارش مرورنیوز، محمدرضا هاجری عصر دوشنبه در جلسه علنی شورای شهر شیراز، گفت: باید بهه هوش بود تا فارس در بحث اعتبارات خشکسالی و دریاچه های خشک شده مظلوم واقع نشود.

وی ادامه داد: خشکسالی فارس را چگونه می خواهند مدیریت کنند، چرا برای دریاچه ارومیه سرمایه گذار ژاپنی می آورند و حیات دوباره به آن می بخشند اما برای سه دریاچه بختگان ، پریشان و مهارلو محیط زیست نه تنها گامی عملی بر نمیدارد بلکه با حاشیه سازی برای سد تنگ سرخ و انتقال آب خلیج فارس به فارس مانع رفع عطش از فارس می شود .

عضو شورای شهر شیراز افزود: چرا ریاست سازمان محیط زیست به فارس نمی آید تا تکلیف همگان روشن شود که محیط زیست می خواهد یار فارسیان باشد یا بار فارسیان، تا کی باید فارس همچنان صحرای کربلا باقی بماند.

هاجری تاکید کرد: نمایندگان فارس به مردم گزارش دهند در راستای رفع خشکسالی فارس چه تدبیری اندیشیده و چقدر پی گیری کرده اند، رفع خشکسالی فارس می بایست به مطالبه و عزم استانی گره بخورد و از حاشیه سازی های سیاسی و تبلیغی پرهیز شود تا مقصود حاصل گردد .
وی تاکید کرد: نمی توان ده ها میلیارد تومان  بودجه حق الناس را برای سد تنگ سرخ هزینه کرد و اینک  همه آنها را به باد فنا داد.

عضو شورای شهر شیراز در ادامه سخنان حود با اشاره به فعالیت های چشم گیر شهرداری شیراز نیز گفت: از شهردار سخت کوش و جهادی شیراز درخواست دارم بگونه ای تدبیر کند تا همزمان با افتتاح پروژه های بزرگ پل کابلی ولی عصر (عج) ، تونل نیایش و دهها پروژه عمرانی دیگر تا پایان سال ، باغ موزه دفاع مقدس و موزه قرآنی بوستان ولی عصر ، تالار شهر بین الحرمین ، گالری و موزه شهر در بین الحرمین آماده افتتاح شود تا هنرمندان متعهد شهرمان بتوانند از بستر ایجاد شده که متناسب با عزت و کرامت آنهاست بهره ببرند .

هاجری ادامه داد: جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری شیراز می طلبد شهرداری و شورا بعنوان مدیریت شهری و پارلمانی محلی در ایجاد دو سازمان گردشگری و زیارت و ورزش و سلامت شهری اقدام کند که برای رسیدن به این مهم مسوولین استان نیز باید همکاری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز