نایب رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان فارس گفت: حضور پزشک و پزشکیار بدون ابلاغ و هماهنگی هیأت پزشکی ورزشی جهت پوشش هرگونه رویداد ورزشی ممنوع است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیأت پزشکی ورزشی استان فارس، دکتر زهرا تمدن با اشاره به بخشنامه وزارت ورزش و جوانان مبنی بر الزام حضور کادر پزشکی برای پوشش رویدادهای ورزشی تاکید کرد: طبق آیین نامه، حضور کادر پزشکی برای پوشش تمامی رویدادهای ورزشی اجباری است و باید  برگزارکنندگان به این مهم اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه تامین سلامت، پیشگیری از صدمات و آسیب های احتمالی ورزشکاران به هنگام تمرین یا مسابقه و بررسی وضعیت سلامت و ایمنی محیط های ورزشی از جمله اهداف و وظایف کمیته پوشش پزشکی است، افزود: هیچ پزشک و پزشکیاری نمی تواند بدون هماهنگی و ابلاغ از سوی هیأت پزشکی ورزشی به پوشش رویدادهای ورزشی بپردازد.

نایب رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان فارس در پایان با تاکید بر اینکه قبل از برگزاری رویداد ورزشی، پزشک و پزشکیار باید ابلاغ لازم را از سوی هیأت اخذ و هماهنگی لازم را با کمیته پوشش پزشکی مسابقات داشته باشد، افزود: در غیرای نصورت هیچ گونه مسوولیتی به عهده این هیئت نخواهد بود و درصورت مشاهده هرگونه تخلف طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز