شیراز – چهار طرح راداری و ناوبری در صنایع الکترونیک شیراز رونمایی شد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از روابط عمومی صنایع الکترونیک شیراز، این طرح ها از خانواده سامانه های ناوبری هوایی شامل ۲ سامانه راداری معراج ۴ و مطلع الفجر ۳ و ۲ سامانه dme و سامانه سطح سنج راداری است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین رونمایی از این سامانه ها گفت: سامانه راداری معراج ۴، دارای قابلیت کنترل، هشدار اولیه، مراقبت هوایی برد بلند، زمین پایه و ردگیری سه بعدی است.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان افزود: این سامانه مجهز به تکنیک های روز ضد جنگ الکترونیک است و قابلیت آشکار سازی و ردگیری ۲۰۰ هدف را دارد و مجهز به اتاق کنترل فرماندهی است.

وزیر دفاع اظهار داشت: رادار مطلع فجر سه، سامانه دیگری است که قابلیت مراقبت هوایی برای کشف و شناسایی اهداف دو بعدی و برد ۵۰۰ کیلومتر را دارد.

سردار دهقان افزود: سامانه dme یک سامانه کمک ناوبری رادیویی است که در فرودگاه های غیرنظامی استفاده می شود که برای تماس ایستگاه زمینی با کابین خلبان ساخته شده است.

وی گفت: سامانه سطح سنج راداری نیز سامانه ای است که با استفاده از فناوری های موج میلیمتری، میزان سطح مایعات را در مخازن مورد استفاده در پالایشگاه و صنایع پتروشیمی محاسبه می کند و دقت اندازی گیری این سامانه بین یک تا پنج میلیمتر است.

وزیر دفاع اظهار داشت: این محصول پیش از این از خارج از کشور وارد می شد که اکنون با تلاش متخصصان داخلی، کاملا بومی سازی شده است. این سامانه از نظر کیفیت، دقت و قیمت با جدیدترین محصولات جهانی رقابت می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز