فیلم سینمایی مردن در آب مطهر ساخته برادران محمودی نامزد دریافت جایزه در جشنواره جهانی فیلم بوسان شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی فیلم، برادران محمودی با فیلم سینمایی مردن در آب مطهر در اولین حضور بین الملی خود پس از درخشش در جشنواره فیلم فجر در بیست و پنجمین دوره جشنواره جهانی فیلم بوسان که از جشنواره های مهم فیلم در جهان بشمار می رود حضور خواهند داشت و نامزد دریافت جایزه از این جشنواره شده است.

علاوه بر فیلم«مردن در آب مطهر» فیلم«کشتارگاه» ساخته عباس امینی و پخش بین المللی شرکت ایریماژ  به همراه چهار فیلم دیگر از آسیا نامزد دریافت جایزه کیم از جشنواره فیلم بوسان هستند

پیش از این برادران محمودی با فیلم های چند متر مکعب عشق ، رفتن ، رونا مادر عظیم و هفت و نیم در این جشنواره حضور داشته اند که جمشید محمودی برای فیلم «رونا مادر عظیم» جایزه بهترین فیلم بخش کیم  و نوید محمودی جایزه ویژه هیات داوران را برای کارگردانی فیلم «رفتن» از جشنواره بوسان دریافت کرده اند.

جشنواره جهانی فیلم بوسان ۱۵ تا ۲۵ مهرماه ( ۷ تا ۱۶ اکتبر)  برگزار می شود.

علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا ، صدف عسگری و سوگل خلیق علیرضا آرا، امیررضا رنجبران، خیام وقار ، پیمان مقدمی،مهتاب جعفری ،فرید اسحاقی، فاطمه شکری، محیا رضایی ،فاطمه میرزایی و علیرضا مهران بازیگران این فیلم هستند.

عاشقانه برادران محمودی قصه چند جوان مهاجر افغان را روایت می کند که قصد رفتن به اروپا رادارند.

گفتنی است نمایش در جشنواره جهانی فیلم بوسان بر عرضه فیلم در آسیا و جهان تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. پخش کننده بین المللی فیلم شرکت پرشیا فیلم به مدیریت علی قاسمی است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز