سیصد و بیستمین و سیصد و بیست و یکمین نمایشگاه استانی کتاب به صورت همزمانی در استان‌های خراسان شمالی و بوشهر از ۲۴ تا ۲۹ آذر برگزار می‌شوند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سیصد و بیستمین نمایشگاه استانی کتاب و نهمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی با حضور ۳۳۰ ناشر از سراسر کشور و ارائه ۳۷ هزار عنوان کتاب در ۱۵۵ غرفه برگزار می‌شود. ۳۰ ناشر از استان بوشهر به صورت مستقیم در این نمایشگاه حضور دارند. برای حمایت از ناشرانی که امکان حضور در نمایشگاه را نداشتند بخش فروش متمرکز آثار ۴۰ ناشر را به نمایش می‌گذارد. مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در این نمایشگاه از طریق بانک شهر با تخفیف ۲۰ درصدی به بازدیدکنندگان عرضه می‌شود. کارگاه خوشنویسی با همکاری انجمن خوشنویسان، جنگ شادی کودکان با حضور ملیکا زارعی(خاله شادونه)، کارگاه تصویرگری کتاب کودک، کارگاه داستان‌نویسی، کارگاه آموزشی کتابداران با همکاری نهاد کتابخانه‌های استان، کارگاه روش‌های برتر مطالعه و یادگیری، شب شعر، کارگاه فیلمنامه‌نویسی، جشن امضای کتاب، نمایش تابلوهای هنری، ایستگاه نقاشی و شعر و قصه‌گویی از جمله برنامه‌های جنبی است که برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

همچنین سیصد و بیست و یکمین نمایشگاه استانی کتاب و یازدهمین نمایشگاه کتاب استان بوشهر با حضور ۲۷۲ ناشر از سراسر کشور و ارائه ۳۴ هزار و ۸۰۰ عنوان کتاب در ۱۵۲ غرفه برگزار می‌شود. در این استان ۱۵ ناشر به صورت مستقیم در نمایشگاه حضور دارند و در بخش فروش متمرکز نیز کتاب‌های ۴۰ ناشر که در نمایشگاه حضور ندارند به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان بوشهر برگزار می‌شود و مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب از طریق بانک شهر مستقر در نمایشگاه با تخفیف ۲۰ درصدی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.


بررسی بهترین روش‌های مطالعه، سبک زندگی، همایش شاعران استان، جشن امضای کتاب و رونمایی، نمایشگاه عکس، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه عکاسی و سینما، جشن میلاد حضرت رسول (ص)، شب شعر، جلسات نقد کتاب، برگزاری نشستی با موضوع پایتخت کتاب ایران، قصه‌گویی، ایستگاه نقاشی و سرگرمی کودکان و نوجوانان، نمایش تابلوهای هنری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه اجتماعی با همکاری پلیس فتا از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای بخش جنبی این نمایشگاه است.


نمایشگاه‌های استانی کتاب با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز