یکصدوهشتمین مراسم آیین دیدار گروه هنروتجربه دوشنبه ۲۲ آذر در موزه سینما برگزار شد. این مراسم به فیلم «یک روز طولانی» ساخته بابک بهرام بیگی اختصاص داشت.

به گزارش مرور نیوز، اجرای این مراسم را هادی آفریده مستندساز بر عهده داشت. آفریده بعد از تشکر از حاضرانی که در این سرما و ترافیک خود را به موزه سینما رسانده اند، هنر و تجربه را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت فعلی خواند. او با دعوت از بابک بهرام بیگی و همکاران او از جمله رضا بهبودی بازیگر این کار اجرای مراسم را آغاز کرد.

بابک بهرام بیگی ضمن عذرخواهی از حاضران به خاطر تاخیر پیش آمده ناشی از به درازا کشیدن برنامه قبلی، این فیلم را اثری عاشقانه خواند که جز با همت و تلاش گروهش حاصل نمی‌شد و در ابتدا از رضا تیموری فیلم‌بردار فیلم تشکر کرد.

رضا بهبودی و رضا یونس‌زاده بازیگران فیلم، انسیه ملکی طراح صدا و عطا مجابی برنامه‌ریز این فیلم نفرات دیگری بودند که روی صحنه آمدند و اعلام شد شبنم مقدمی به دلیل حضور در خارج از ایران نتوانسته در این مراسم حاضر باشد.

آفریده در پایان مراسم از فرهاد ورهرام مستندساز پیشکسوت دعوت کرد تا روی صحنه بیاید و پیش از آن یادآور شد، در مراسم‌‌های مختلفی که حاضر می‌شود،اغلب از تعدادی از حاضرین معروف در سالن نام می‌برند و همیشه نام تعدادی از قلم می‌افتد. بنابراین او ترجیح می‌دهد به جای این‌کار فقط از یک نفر نام ببرد و آن یک نفر فرهاد ورهرام است.

ورهرام در ابتدای سخنان کوتاه خودگفت که سال‌هاست فیلم سینمایی ندیده! و در ادامه اضافه کرد:«سال‌هاست فیلم سینمایی ندیده‌ام و امشب این افتخار را دوست دارم که فیلمی از بابک بهرام بیگی را ببینم که در حرفه خودش معرفت زیادی دارد و انسان شریفی است و به ما مستندسازها هم کمک‌های زیادی کرده است.»

پس از صحبت‌های فرهاد ورهرام، فیلم «یک روز طولانی» برای حاضرین به نمایش در آمد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز