پیش‌فروش بلیت نمایش «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حسین کیانی آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی نمایش، «تئاتر سعدی، تابستان سی و دو» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حسین کیانی، پنجشنبه ۲۵ آذر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «گروه تئاتری تصمیم دارند روز ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ (روز کودتا) نمایش‌شان را در مورد زندگی سعدی برای اولین شب در تئاتر سعدی روی صحنه ببرند...»

تئاتر سعدی یکی از مکان‌هایی است که طبق تاریخ در روز ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به آتش کشیده شد. در این نمایش همچنین شخصیت شعبان جعفری روی صحنه دیده خواهد شد. آن گونه که در تاریخ آمده است سرگرد قربانعلی فخرایی مسئول سانسور و شعبان جعفری مسئول آتش زدن تئاتر سعدی در روز کودتا بودند.

بازیگران این نمایش علیرضا آرا در نقش فردوس کیهان‌خدیو، خاطره اسدی در نقش مهرزاده ایرانی، شهرام حقیقت‌دوست در نقش حسن آقا، امیررضا دلاوری در نقش‌های سرگرد قربانعلی فخرایی و شعبان جعفری، مجید رحمتی در نقش‌های تقی تُمبَکی و احمد عشقی، علی سلیمانی در نقش سراب‌علی بهرام‌افشار و رویا میرعلمی در نقش لورین هستند.

حمید حسینی، سهیل ملکی، اشکان دلاوری و پدرام محمدی نیز علاوه بر حضور در گروه کارگردانی و صحنه، نقش‌های فرعی «تئاتر سعدی، تابستان سی و دو» را بر عهده دارند.

دیگر عوامل «تئاتر سعدی، تابستان سی و دو» الهام شعبانی (طراح لباس)، ماریا حاجیها (طراح گریم)، محمد گودرزیانی (برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان)، مهلا پاکدامن (منشی صحنه)، مهدی آشنا (عکاس)، سارا حدادی (روابط عمومی) و نرگس کیانی (مشاور رسانه‌ای) هستند.

این نمایش از پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ تا پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه تیوال به نشانی www.tiwall.com یا گیشه تئاتر شهر به نشانی www.gishetheater.com نسبت به رزرو و خرید اینترنتی بلیت این نمایش اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز