برنامه«ببین تی وی»محصول جدید شبکه من و تو به شکلی هوشمندانه راه تخریب رسانه ملی را در پیش گرفته است.

گروه فرهنگی-مرور نیوز: مدتی است که شبکه تلویزیونی فارسی زبان معاند من و تو برنامه ای با عنوان «ببین تی وی»را روی آنتن می برد که مضمونی به ظاهر ساده دارد اما مانند سایر برنامه های این شبکه،با قصد بد بین کردن مردم ایران به هر آنچه محصول ایران است تولید می شود.

در این برنامه خانواده های ایرانی مقیم کشورهای مختلف چند برنامه از شبکه های تلویزیونی بی بی سی فارسی،من و تو وشبکه های رسانه ملی را می بیند و آنها را از نظر کیفی با هم مقایسه می کند اما دقت در یکی از برنامه های «ببین تی وی»نشان می دهد با وجود ظاهر ساده این برنامه، نحوه انتخاب برنامه ها و هدایت شرکت کنندگان به شکلی است که در نهایت برنامه تلویزیون ایران به عنوان ضعیف ترین برنامه انتخاب می شود!!

در درجه اول سازندگان این برنامه بخش های خبری شبکه بی بی سی فارسی را برای مقایسه با سایر برنامه در «ببین تی وی»گنجانده اند آن هم باعلم به این نکته محصولات یک شبکه خبری تنها باید با یک شبکه خبری دیگر مقایسه شود و این معیار در این برنامه رعایت نشده است. مضاف بر اینکه شکل و اجرای برنامه های خبری در اقصا نقاط جهان تفاوت اصولی با هم ندارند تنها می توان محتوای اخبار منتشر شده در این رسانه ها را با هم مقایسه کرد که این مساله هم باعث تایید یا رد شدن یکی از این برنامه ها نمی شود.

نکته جالب دیگر اینکه خود شبکه من و تو هم در میان شبکه های مورد داوری برای خانواده هایی است که قرار است تصویر آنها از شبکه من و تو پخش شود و بی شک این خانواده ها که می دانند هر گونه انتقادی از این شبکه منجر به عدم پخش تصویر آنها خواهد شد(اتفاقی که شنیده شده پیش از این در برنامه «بفرمایید شام»رخ داده است)در واکنش به برنامه های این شبکه تنها تعریف و تمجید را نثار آن می کنند و سازندگان ببین تی وی هم به مصداق ضرب المثل«خود گویی و خود خندی»قطعا از کیفیت کار بالای شبکه خود لذت خواهند برد!!

مهمترین نکته در این میان اما شیطنت سازندگان«ببین تی وی»در انتخاب برنامه ها از سیمای ملی است که با تلاش بسیار نه تنها تلاش کرده اند بعضی از برنامه های کم جذابیت تر سینمای ملی را در این رقابت ناعادلانه بگنجاند، بلکه با هدایت ذهن شرکت کنندگان در این برنامه تنها واکنش های منفی از آنها گرفته اند و هیچ خبری از حتی یک واکنش مثبت در ارتباط با برنامه های تلویزیون ایران نیست. البته این سازندگان برای گرفتن ظاهری بی طرف به خود برنامه ورزشی«نود»را هم در این میان گنجانده اند اما نکات مثبتی هم که در مورد آن از سوی شرکت کنندگان در «ببین تی وی»بیان می شود به بخشه ای حاشیه ای برنامه و نه خود آن باز می گردد.

«ببین تی وی»تلاش دیگری است از سوی طیفی که نه گوش شنوایی برای حرفهایشان وجود دارد و نه حنایشان پیش مردم رنگی دارد.طیفی که با یکسویه نگری و تعریف از خود بدون انصاف سعی در کوبیدن طرف های دیگر دارند اما ضعف کارهای آنها برای همه آشکار است.

 در پایان باید تذکری هم به مسئولان رسانه ملی داد. البته نمی توان توقع داشت تمامی محصولاتی که از رسانه ملی پخش می شود بدون عیب و ایراد باشد و قطعا نکات مثبت و منفی بسیاری در عملکرد این رسانه به چشم می خورد اما بهتر است مدیران رسانه ملی با به روز رسانی خود و استفاده از آخرین روش های برنامه سازی، با بالا بردن کیفیت محصولاتشان کاری کنند که مخاطبان «ببین تی وی» محدود به همان قشر ایرانیان خارج از کشور شود و مخاطب داخلی بتواند از برنامه های رسانه ملی با بهترین کیفیت بهره ببرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز