ویژه‌نامه‌ زمستانی مجله‌ داستان همشهری منتشر شد.

به گزارش مرور نیوز، ویژه‌نامه‌ زمستانی ماهنامه‌ داستان با 48 صفحه بیشتر و همچنین هجده هایکوی زمستانی که هدیه‌ ویژه این شماره است منتشر شد.

بخش «درباره زندگی» شامل روایت‌هایی از حامد اسماعیلیون، فروغ کشاورز، فیروزه گل‌سرخی، هارپر لی و... است. در این بخش هارپر لی، نویسنده‌ رمان پرفروش کشتن مرغ مقلد، از نقطه‌ عطفی در زندگی شخصی‌اش می‌گوید که سرنوشتش را برای همیشه تغییر داده است. بخش «داستان» نیز شامل هشت داستان از نویسندگانی مثل سیامک گلشیری، امیرحسین خورشیدفر، مهدی رعنایی، نازنین جودت، توماس بلر، جک هندی و ...است.

به‌مناسبت یلدا بخش روایت‌های داستانی این شماره با انتشار گزیده‌ متن‌هایی تاریخی، به آداب قصه‌گویی و قصه‌خوانی در قدیم می‌پردازد. «انگار سهراب پسر رستم» نیز برشی است از داستان پرفراز و نشیب امیرارسلان نامدار، از مشهورترین قصه‌های عامیانه‌ که هرچند نامش را زیاد شنیده شده‌ایم اما کمتر دیده و خوانده شده.

در بخش «روایت‌های مستند» مطلب «پیشوای عزیز رویای سوشی می‌بیند» روایت فوجیموتو آشپزی ژاپنی است که پایش به دربار حاکم کره‌ شمالی باز می‌شود. دیگر مطلب خواندنی این شماره نوشته‌ جعفر مدرس‌صادقی است در بخش درباره‌ داستان که به کاظم رضا نویسنده‌ تازه‌درگذشته و سردبیر مجله‌ی ادبی «لوح؛ دفتری در قصه» در دهه‌ چهل و پنجاه می‌پردازد.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کامبز درم‌بخش، اصغر عبداللهی، گیتا گرکانی، مورگان‌راث گولت، لی چایلد، آدام گاپنیک، نیکلسون بیکر، فواد لارویی از دیگر مطالب این شماره است. هفتادوسومین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در 312 صفحه با قیمت 7000 تومان، از اواخر آذرماه در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز