مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ را منتشر و اعلام کرد بر اساس جنسیت، مردان (۵۵.۱ درصد) بیشتر از زنان (۳۱.۱ درصد) از شبکه‌های سیما بیننده المپیک توکیو ۲۰۲۰ بودند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ را منتشر و اعلام کرد ۴۳.۱ درصد مردم بیننده «مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰» بوده‌اند و از این میان ۶۲.۲ درصد هم از عملکرد شبکه‌های سیما در پخش این رقابت‌ها در حد «زیاد» رضایت داشته‌اند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد، بر اساس جنسیت، مردان (۵۵.۱ درصد) بیشتر از زنان (۳۱.۱ درصد)، بر اساس سن افراد، ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها (۵۶.۹ درصد) بیشتر از دیگر گروه‌های سنی و بر اساس تحصیلات، افراد دارای تحصیلات عالی (۵۱.۷ درصد) بیشتر از سایر گروه‌های تحصیلی، از شبکه‌های سیما بیننده المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده‌اند.

۰.۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، «همه مسابقات»، ۱۱.۲ درصد «بیشتر مسابقات»، ۲۹.۷ درصد «تعداد کمی از مسابقات»، ۰.۷ درصد «فقط افتتاحیه مسابقات و ۰.۷ درصد هم «فقط اختتامیه مسابقات» را تماشا کرده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، ۷۳.۲ درصد بینندگان مسابقات المپیک ، این رقابت‌ها را از «شبکه سه» و ۲۲.۶ درصد هم از «شبکه ورزش» این رویداد مهم ورزشی را تماشا کرده‌اند. ۴.۲ درصد هم از دیگر شبکه‌ها در جریان این رقابت‌ها قرار گرفته‌اند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد از میان بینندگان المپیک، ۷۹.۳ درصد مسابقات «کشتی»، ۵۲.۹ درصد مسابقات «والیبال» و ۲۶.۱ درصد هم مسابقات کاراته را بیشتر از دیگر رقابت‌ها تماشا کرده‌اند. فوتبال ۱۴.۹ درصد، وزنه‌برداری ۱۳.۸ درصد، تکواندو ۱۱.۹ درصد، تیراندازی ۸ درصد، بسکتبال ۶.۹ درصد، دو و میدانی ۳.۱ درصد، شنا ۱.۹ درصد، ۱.۵ جودو، بوکس ۱.۵ درصد، دوچرخه سواری ۰.۸ درصد، ژیمناستیک ۰.۸ درصد، شمشیربازی ۰.۴ درصد و هندبال ۰.۱ درصد بیننده داشته‌اند. دیگر رشته‌های ورزشی هم در مجموع ۶.۱ درصد بیننده داشته است.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۸.۵ درصد از بینندگان المپیک توکیو عملکرد شبکه‌های سیما را در خصوص «کیفیت پخش به لحاظ دریافت صدا و تصویر مطلوب» موفق‌تر از دیگر زمینه‌ها ارزیابی کردند. ۵۲.۶ درصد هم از تسلط گزارشگران مسابقات (گزارش روان و دقیق)، ۵۰ درصد از اجرای مجریان برنامه‌های ویژه المپیک، ۴۸.۱ از پخش کامل مسابقات ورزشکاران ایرانی در المپیک، ۴۳.۶ درصد از اطلاع‌رسانی در مورد زمان پخش و نتایج مسابقات المپیک، ۳۹.۵ درصد از ارائه اطلاعات درباره تاریخچه و حواشی المپیک، ۳۸.۴ درصد از گفتگو با ورزشکاران المپیکی و خانواده آن‌ها در استودیوهای تهران و توکیو و ۳۶.۹ درصد هم از تحلیل‌های کارشناسی درباره مسابقات المپیک ارزیابی مثبتی داشته‌اند.

همچنین، ۴.۳ درصد از مخاطبان هم از رادیو شنونده گزارش‌های مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده‌اند. ۸.۶ درصد هم از طریق سایت‌های اینترنتی مانند تلوبیون این رویداد ورزشی را تماشا کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز