نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از طرح زیارت ارزان‌قیمت عتبات عالیات برای زائران اولی خبر داد و گفت: این طرح از اصفهان آغاز می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت که به عراق سفر کرده است، در دیدار با آیت الله سیدمحمدتقی مدرسی از علمای برجسته کربلا، به اجرای طرح زیارت ارزان‌قیمت عتبات برای زائر اولی‌ها اشاره کرد و گفت: طرح اعزام زائر اولی‌ها از اصفهان آغاز می‌شود و استان‌های دیگر نیز به نوبت در این طرح مشارکت و از آن استقبال خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه با اشاره به سفرهای زیارتی عتبات عالیات، ابراز امیدواری کرد که در روزهای آینده مرز زمینی ایران و عراق باز شده و زائران بیشتری در کربلا حضور یابند.

‌وی برای باز شدن مرز زمینی توجه به دو نکته را ضروری دانست و افزود: با باز شدن مرزهای زمینی، خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) به سمت کشور عراق سرازیر خواهد شد که لازم است زمینه‌ خدمت‌رسانی به زائران نیز افزایش یابد.

‌حجت‌الاسلام نواب با اشاره به حضور پرشور مردم ایران در ایام اربعین در عراق اظهار داشت: مسئولان تلاش می‌کنند که حضور زائران برای زیارت عتبات عالیات به تدریج صورت گیرد.

‌در این دیدار آیت الله مدرسی نیزخواستار باز شدن مرز زمینی ایران و عراق برای حضور زائران ایرانی در کربلا شد و با اشاره به شوق فراوان مردم ایران برای زیارت اماکن زیارتی درعراق، باز شدن مرز زمینی و حضور گسترده زائران برای زیارت مرقد مطهر اباعبدالله الحسین (ع) را ضروری خواند.‌

‌این عالم برجسته کربلا همچنین بر لزوم خدمت‌رسانی مناسب به زائران تأکید کرد و افزود: شوق زائران برای حضور در اربعین سید و سالار شهیدان در حال گسترش به مناسبت‌های دیگر است که به عنوان نمونه می‌توان به حضور پرشور در مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) اشاره کرد.‌

وی در ادامه از مقام امامزادگان عظیم الشأن سخن گفت و اظهار داشت: لازم است امامزادگان به قطب فرهنگی تبدیل شوند و هر جا که مرقد مطهر امامزاده‌ای هست، مردم حضور پرشور داشته باشند.

‌آیت‌الله مدرسی خواستار تبدیل کربلای معلا به قطب فرهنگی در جهان شد و تصریح کرد: با تبدیل کربلا به قطب فرهنگی جهان، نه تنها در جوامع اسلامی بلکه در دنیا شاهد ایجاد تحول خواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز