سومین همایش سراسری مهدویت به مناسبت ایام اربعین حسینی با محوریت نقش امام حسین (ع) در مهدویت و امر ظهور برگزار می‌شود.

به گزارش مرورنیوز، «سید مهدی میرمحمدی»، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران اظهار کرد: این همایش به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، با همکاری کانون‌های مهدویت دانشجویی کشور و پژوهشکده مهدویت و آینده‌اندیشی مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

او یادآور شد: با توجه به ارتباط نزدیک حقیقت قیام امام حسین(ع) و قیام آخرالزمان در راستای ظهور می‌توان به بُعد معرفتی آن نائل آمد و آن این است که سوگواری آن امام همام(ع)، موجبات وصال ما با امام آخرالزمان‌مان (عج) را فراهم خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه این همایش نخستین فراخوان آثار علمی، ادبی و هنری در سطح مجامع علمی (دانشگاهیان) و حوزویان با موضوع اربعین امام حسین(ع) است، ادامه داد: در این همایش که به مناسبت راهپیمایی اربعین حسینی(ع) برگزار می‌شود، قشر فرهیخته دانشگاه و حوزه با ارسال آثار علمی، ادبی و هنری به رقابت پرداخته و به غنای این همایش می‌افزایند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران درباره بخش‌های مختلف همایش بیان کرد: موضوع بخش علمی، «نقش امام حسین(ع) در مهدویت و امر ظهور» است که در قالب مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی تعریف شده است. بخش ادبی در قالب‌های شعر، داستان‌نویسی و قطعه ادبی (متن ادبی، دل نوشته، خاطره نویسی) است. همچنین بخش هنری نیز در قالب‌های عکس، گرافیک، طراحی، طراحی پوستر، تذهیب و نگارگری است.

 میرمحمدی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۰ آبان ۱۳۹۵ به صندوق الکترونیکیarbaeen۹۵@chmail.ir ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار به پایگاه اطلاع‌رسانی کانونهای مهدویت دانشجویی کشور: www.anwarmahdi.ir، مرکز انتظار موعود: www.entezarm.ir، شبکه تلگرام:https://telegram.me/anwarmahdi و شماره ۶۶۹۷۷۱۷۱-۰۲۱ و ۶۶۴۸۲۶۷۰-۰۲۱ تماس برقرار کنند. همچنین مکان دبیرخانه دائمی واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان قدس، خیابان پورسینا، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز