وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از مصدومان حادثه سقوط آسانسور در دانشگاه صنعتی شریف عیادت کرد.

به گزارش مرورنیوز از وزارت علوم، محمد فرهادی امروز به همراه محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، با حضور در بیمارستان پارس، از بیژن وثوقی وحدت معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف عیادت کرد.

وی همچنین پس از حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) از حمیدرضا مداح حسینی عضو هیأت علمی دانشکده مواد و رئیس دانشکده پردیس این دانشگاه عیادت کرد.
فرهادی با حضور در بیمارستان آتیه، همچنین احوال جواد اکبری عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف را جویا شد.
بر اساس این گزارش، وزیر علوم در دیدار با خانواده رضا نقدآبادی عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و رئیس هیئت ممیزه این دانشگاه در جریان مراحل درمان وی قرار گرفت.
وزیر علوم با تاکید بر اهمیت رعایت استانداردها و مسائل ایمنی در این گونه موارد اظهار امیدواری کرد، دیگر شاهد چنین حوادثی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور نباشیم.
دوشنبه (12 مهر) بر اثر سقوط اتاقک آسانسور سالن غذاخوری (سلف سرویس مرکزی) دانشگاه صنعتی شریف از طبقه سوم به منفی 2، شش نفر از اساتید این دانشگاه دچار سانحه و از نواحی دست، پا، لگن و کمر بشدت مصدوم شدند که در مرحله نخست به بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام و در ادامه مراحل درمانی به بیمارستان های فوق تخصصی انتقال و تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
آتش نشانان برای رهایی این 6 نفر محبوس در اتاقک آسانسور پس از 2 ساعت تلاش عملیاتی با بریدن بخش هایی از سقف و دیواره آسانسور موفق به خروج مصدومان از آسانسور شدند. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز