پنج هزار نسخه از کتاب بچه‌های عاشورا در قالب پویش مطالعاتی روشنا راهی کتاب فروشی‌ها شد.

به گزارش مرورنیوز، پنج هزار نسخه از کتاب «بچه های عاشورا» اثر طاهره ایبد به عنوان یکی از کتاب‌های منتخب در پویش کتابخوانی «روشنا» وارد بازار کتاب شده است.

«بچه‌های عاشورا» روایتگر جوانان و نوجوانان قهرمانی است که در کنار امام حسین(ع) و برای اسلام، فداکاری‌ها و دلاوری های بسیاری انجام داده‌اند.

این کتاب عاشورایی برای گروه سنی کودک و نوجوان توسط انتشارات به نشر به چاپ رسیده است و مجموعه داستان‌های مذهبی است که هدف آن تصویرسازی واقعه کربلا به‌صورت ملموس‌تر برای نسل امروز است.

«بچه‌های عاشورا» در سه فصل «مرد میدان» روایت قاسم فرزند حسن بن علی(ع) با تصویرگری بیوک ملکی، «از غریبه‌ها می‌ترسم» روایت محمد فرزند سعید بن عقیل با تصویرگری پژمان رحیمی‌زاده و «جنگجوی کوچک» روایت عبدالله فرزند حسن بن علی(ع) با تصویرگری فرشید شفیعی، تدوین شده است.

پویش مطالعاتی «روشنا» برای شناخت و درس‌آموزی همگان با ابعاد مختلف قیام جاودانه حضرت اباعبدالله حسین(ع) و ترویج فرهنگ کتاب خوانی، در حرکتی مردمی طی هماهنگی با ناشران، مراکز پخش و کتابفروشان با صرف‌نظر از حقوق مادی، این کتاب را با کاهش قیمت شش هزار تومانی، با قیمت چهار هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز