برگزیدگان بخش های مختلف چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «مدرسه» معرفی شدند.

به گزارش مرورنیوز، شب گذشته سه شنبه ۶ مهرماه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی «مدرسه» در تالار سوره حوزه هنری و با حضور هنرمندان دانش آموز با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

در ابتدای این مراسم امیرحسین اخوین، دبیر چهارمین دوره این جشنواره در سخنانی بیان کرد: جشنواره فیلم «مدرسه» با هدف شناسایی استعدادها و آشنایی با افراد مستعد هنری و در مرحله بعد تربیت افراد متخصص و متعهد و نهایتا ورود به بخش های جدی تر هنر و خلق آثار هنری باکیفیت راه اندازی شد.

اخوین ادامه داد: چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «مدرسه» در ۵ بخش فیلم‌‎های داستانی، مستند، علمی- آموزشی، انیمیشن و تیزر تبلیغاتی و با موضوع آزاد و با شرکت۵۳۰  فیلم از مقاطع سنی مختلف دانش آموزان برگزار شد.

وی عنوان کرد: داوری این جشنواره در ۲ سطح انجام شده است. بدین صورت که آثار راه یافته به بخش «مسابقه ما» که توسط هیات انتخاب، انتخاب شده اند، توسط مردم و هیات داوران به طور مجزا بررسی و فیلم های برگزیده در هر ۲ قالب معرفی می شوند.

دبیر جشنواره «مدرسه» در پایان خاطرنشان کرد: از هفته آخر شهریورماه نیز اکران گسترده فیلم‌های این جشنواره در نقاط سراسر کشور آغاز شد و مدارس کشور و محافل فرهنگی عمومی تا امروز به نمایش این آثار اقدام کردند.

برگزیدگان بخش های مختلف چهارمین جشنواره فیلم کوتاه «مدرسه» به شرح زیر است:

بخش داستانی

متوسطه اول:

خانوم شماره بدم؟/ برگزیده ۱/ فائره وزیری تبار

یک مشت بی خیال/ برگزیده ۲/ علیرضا خالدی

مرد/ شایسته تقدیر۱/ علیرضا صادق نیا

  Ctrl + Z/ شایسته تقدیر ۲/ مبین نثاری

متوسطه دوم:

 من بی من/ برگزیده ۱/ علی افشاری

تولد آخر/ برگزیده ۲/ حمیدرضا قزوینی

رهایی/ شایسته تقدیر ۱/ مهرداد پروانی، پوریا عمرانی

آخرین کوله پشتی/ شایسته تقدیر ۲/ یاشار یزدانی

بخش مستند

متوسطه اول:

قطره های سبز/ برگزیده ۱/ سیده طاهره موسوی وحدانی

جنگ خیلی نرم/ شایسته تقدیر ۱/ امیرحسین حسینی

متوسطه دوم:

مرثیه ای برای یک رویا/ برگزیده ۱/ صدرا علی‌بک

هشدار/ شایسته تقدیر ۱/ حسین زینلی‌پور علم آبادی

بخش انیمیشن

متوسطه اول:

درست یا اشتباه/ برگزیده ۱/ رضا نباتی

ما و محیط زیست مان!/ شایسته تقدیر ۱/ شهریار خلوتی

متوسطه دوم:

آب را گل نکنیم/ برگزیده ۱/ شایان گوهری

تصرف ذهنی/ شایسته تقدیر ۱/ امین گودرزی پور

بخش علمی- آموزشی

متوسطه اول:

تقطیر/ برگزیده ۱/ رضا ممی‌زاده

اسکناس نسوز/ شایسته تقدیر ۱/ هدا باخدای

متوسطه دوم:

هولوگرام/ برگزیده ۱/ مریم هاشمی

 شمع و آب/ شایسته تقدیر ۱/ نیایش امین بیدختی

بخش تیزر تبلیغاتی

ابتدایی:

رایا/ برگزیده ۱/ علی حلمی

متوسطه اول:

 تبلیغات کرم‌های دنت/ برگزیده ۱/ امیرحسین یزدانی

تیزر تبلیغاتی شرکت لبنیات پگاه/ شایسته تقدیر۱ / سیدحسام‌الدین سلیمانی

متوسطه دوم:

تیزر سن ایچ/ برگزیده ۱/ حسین معین‌فر

رویای خلق اطمینان/ شایسته تقدیر ۱/ آرش فرزانه

در این مراسم همچنین از کتاب چهارمین جشنواره فیلم دانش آموزی «مدرسه» رونمایی به عمل آمد.

در بخش داستانی هادی مقدم دوست و محمدرضا شفاه، در بخش مستند سهیل کریمی و محمدرضا امامقلی، در بخش تیزر محمد صادق باطنی و مصطفی رضوانی، در بخش انیمیشن محمدامین همدانی و مهدی جعفری و در بخش علمی مجید محسنی و حسین میرزایی داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه «مدرسه» در راستای طرح «شهاب» وزارت آموزش و پرورش و با هدف شناخت و هدایت دانش‌آموزان هنرمند و مستعد هنر به منظور پرورش استعدادها توسط مجامع اصلی هنری در سطح کشور، توسط موسسه «هنروما» و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز